0

Nigdy nie zrozumiem czym kierują się firmy blokujące bootloader w swoich urządzeniach. Szczerze mówiąc myślałem, że już tylko Motorola dalej z sobie tylko znanych powodów blokuje bootloader w swoich urządzeniach uniemożliwiając tym samym użytkownikowi zmianę np. launchera. Jak widać Asus jednak postanowił dołączyć do Motoroli i w swoim najnowszym tablecie również dokonał takiej blokady.

Co to oznacza dla przeciętnego zjadacza chleba? W sumie to nic, bo przeciętny użytkownik kupuje urządzenie i się nim cieszy, problem pojawia się jednak kiedy należymy do tej grupy użytkowników, którzy lubią trochę “podłubać” w sofcie, lub po testować jakieś inne ROMy, a trzeba przyznać że Transformer Prime jako pierwsze urządzenie z czterordzeniowym procesorem Tegra 3 trochę do tego zachęca.

Jeżeli wierzyć jednak wpisom na forum XDA Developers, bootloader w urządzeniu Asusa jest dość mocno zabezpieczony bowiem przez 128-bitowe szyfrowanie AES, co w praktyce oznacza, że jest ono nie do złamania. Wobec powyższego pozostaje mieć nadzieję, że tak jak to miało miejsce w przypadku HTC, po interwencjach społeczności Asus zdecyduje się na zdjęcie blokady. Czy tak sie stanie? Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać.

Źródło: Android and Me

ACE Plus – nowy telefon od Samsunga

Wcześniejszy wpis

Lumia 800 – 20 stycznia w Danii

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android