0

Samsung jest jedną z tych firm, która całkiem dobrze dba o swoich klientów oferując częste i szybkie aktualizacje swoich telefonów. Ten dobry wizerunek nieco popsuła ostatnia decyzja koreańskiego producenta informująca, że zarówno Samsung Galaxy S jak i Samsung Galaxy Tab nie otrzymają aktualizacji do Ice Cream Sandwich. Najbardziej chyba bolesną decyzją była ta odnośnie smartfona Galaxy S, na którego to aktualizację czekała dość spora grupa entuzjastów tego telefonu.

Przyznać jednak trzeba, że biorąc pod uwagę czas “królowania” tego smartfonu na rynku i fakt iż od ponad pół roku dostępny jest jego następca (Samsung Galaxy SII), to i tak telefon był wspierany przez producenta naprawdę długi czas. I choć szanse na to, aby SGS dostał oficjalnie “lodową kanapkę” są na obecną chwilę nikłe to jednak wydaje się, że Samsung ofiaruje jego posiadaczom małą niespodziankę. Ową niespodzianką miałaby być aktualizacja softu, udostępniająca część funkcji dostępnych w nowej wersji Androida.

Trudno na tą chwilę powiedzieć kiedy owa aktualizacja miałaby ujrzeć światło dzienne. Jeżeli zaś chodzi o funkcje, które wraz z nią miałyby zostać dodane to głównie mówi się o ulepszonej wielozadaniowości, ulepszeniu przeglądarki, nowych widgetach ekranu głównego, oraz o takich specyficznych cechach ICS 4.0 jak rozpoznawanie twarzy czy Android Beam, choć o ile mi wiadomo do ostatniej funkcji potrzebny jest chip NFC.

Jeżeli powyższe przypuszczenia okazałyby się prawdą to śmiało można powiedzieć, że aktualizacja oferowałaby Androida Ice Cream Sandwich w wersji Lite. Miejmy więc nadzieję, że owa aktualizacja dojdzie do skutku czym zapewne ucieszy ponad 20 milionów użytkowników tego smartfona.

Źródło: Android and Me

ZTE Blade w nowej „skórce”

Wcześniejszy wpis

Galaxy S III z ekranem 3D?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android