0

Tak drodzy czytelnicy, doczekaliśmy już czasów kiedy nawet producent zabawek może i co najważniejsze to robi,  pozwać wielki koncern produkujący urządzenia elektroniczne. Mowa o firmie Hasbro, która jest producentem zabawek i która przed amerykańskim sądem złożyła pozew przeciwko Asusowi o rzekome naruszenie praw do nazwy. Chodzi tu oczywiście o linię tabletów sprzedawanych pod nazwą Transformer, do której jak się okazuje Hasbro ma wyłączność. Producent zabawek domaga się odszkodowania oraz czasowego zablokowania sprzedaży najnowszego tabletu Asusa, Transformer Prime.

Może wydawać się to z pozoru śmieszne, ale ponieważ sprawa toczy się w USA które to jest jednym z największych rynków jeżeli chodzi o urządzenia mobilne, to w grę wchodzą “grube” pieniądze. Dodatkowo wydaje się, że faktycznie firma Hasbro ma częściowo rację upominając się o nieużywanie nazwy Transformer Prime, tylko pytanie dlaczego tak długo zwlekano z ewentualnymi roszczeniami wobec praw do nazwy? No cóż, najwyżej Asus na terenie USA będzie sprzedawał swój tablet pod inną nazwą.

Niezrozumiałe jest dla mnie natomiast ubieganie się przez Hasbro o ewentualne odszkodowanie od Asusa. Zdaniem przedstawicieli tego producenta zabawek, dobra sprzedaż tabletów Asusa z lini Transformer jest po części zasługą popularności w ostatnich latach tej nazwy, gównie za sprawą nakręconych filmów opowiadających losy własnie Transformersów. Niemniej jednak ciężko pomylić urządzenie jakim jest tablet, z zabawką przedstawiającą model robota. A w przypadku kiedy firmy korzystają z podobnej nazwy, ale w dwóch odmiennych branżach które wzajemnie się wykluczają, nie może być mowy o naruszeniu praw autorskich. Wynika z tego więc, że przed prawnikami Hasbro ciężkie zadanie, bowiem będą musieli udowodnić że ich branże są w jakiś sposób pokrewne.

 

Sony Xperia LT28at – specyfikacja

Wcześniejszy wpis

Aktualizacja urządzeń Sony Ericsson w dwóch turach

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne