0

Łódź ma własną aplikację mobilną na smartfony zawierającą informacje o najciekawszych miejscach, wydarzeniach oraz rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Jest to nowość na skalę europejską.

“Łódź insider”  składa się z trzech części: katalogu ciekawych miejsc podzielonych na kilka kategorii (kultura, nauka, rozrywka czy sport) wraz z ich opisami i zdjęciami, kalendarza wydarzeń oraz rozkładu jazdy komunikacji miejskiej.

Aplikacja wskazuje też położenie użytkownika i podpowiada np., w pobliżu jakich miejsc się znajduje albo gdzie jest najbliższy przystanek.

Aplikacja została stworzona w taki sposób, aby można ją stale rozwijać i aktualizować. “Kalendarz wydarzeń i katalog miejsc są uzupełniane na bieżąco i mamy nadzieję, że będzie tam coraz więcej fajnych treści. Rozkłady jazdy codziennie pobierane są z serwerów MPK” – powiedział Michał Ryszkiewicz z Agencji Kamikaze, która wykonała aplikację.

W razie nagłych zdarzeń w mieście w aplikacji będzie uruchamiana też “belka informacyjna”, na której będą pojawiać się informacje np. o utrudnieniach w ruchu w Łodzi.

Aplikacja “Łódź insider” jest dostępna bezpłatnie w Apple Store i Android Market w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Będzie można ją także ściągnąć na swój telefon za pomocą fotokodów, które będą umieszczone na plakatach w tramwajach i autobusach.

Właścicielem aplikacji jest Urząd Miasta Łodzi.

Według magistratu Łódź jest pierwszym miastem w Polsce i trzecim w Europie, który posiada taką własną aplikację. Wszystkie informacje oraz linki do jej pobrania są dostępne na stronie www.lodzinsider.pl.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Flash Player dla Androida 4.0 już w markecie!

Wcześniejszy wpis

Google opracowuje swój własny tablet

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne