0

Zacznijmy może od tego czym jest Siri.  Otóż Siri jest niczym innym jak wirtualnym asystentem, któremu możemy za pomocą własnego głosu wydawać polecenia. Produkt ten został opracowany przez Apple i po raz pierwszy zastosowany w najnowszym iPhonie 4S. Włodarze Apple przedstawiali Siri jako “kamień milowy” technologii mobilnej i zupełną rewolucję na tym polu, niemniej jednak nie da się wyzbyć wrażenia, że Siri jest niczym innym jak opcją wydawania poleceń głosowych, które to znane są już od dawna w smartfonach opartych  na innych konkurencyjnych w stosunku do iOS systemach. Niemniej jednak trzeba przyznać specom z Cupertino, że to oni jako pierwsi “dopieścili” tą funkcjonalność sprawiając, że korzystanie z niej ma jakiś głębszy sens i jest faktycznie przyjemne.

Ponieważ jednak konkurencja nie śpi, Google już zapowiedziało wprowadzenia na rynek podobnego programu (usługi) o nazwie Majel. Co ciekawsze Majel mógłby zagościć w naszych smartfonach opartych o Androida do końca tego roku. Bardzo jednak możliwe, że pierwsza wersja będzie nieco okrojona z możliwości i nie tak wszechstronna jak wspomniane wcześniej Siri, niemniej jednak funkcjonalność ma być sukcesywnie poszerzana wraz z kolejnymi aktualizacjami. Według różnych źródeł Google nie szczędzi pracy i wysiłków aby wydać pierwszą wersję Majela do końca roku, aczkolwiek biorąc pod uwagę dzisiejszą datę bardziej rzeczywistym terminem wydaje się raczej styczeń.

A co Wy sądzicie o Majelu? To dobry pomysł i dobrze że Google nad nim pracuje czy może sterowanie głosem nie jest rzeczą która Was interesuje?

 

Źródło: Android and Me

Pierwsza aktualizaca do ICS

Wcześniejszy wpis

Carrier IQ – Wielki Brat patrzy…

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android