0

Dzisiaj pisaliśmy Wam o promocji zorganizowanej przez Google z okazji 10 miliardów pobrań aplikacji dostępnych w Android Markecie. Promocja dotyczy znacznej obniżki cen na wybrane aplikacje, ale jak się okazuje to nie jedyna “promocja” jaka czeka nas w najbliższym czasie. Okazuje się bowiem, że Android Market doczeka się kilu znaczących zmian, znaczących z punktu widzenia użytkownika.

Pierwsza i chyba najważniejsza zmiana ma dotyczyć sytemu komentarzy. Chyba nie jeden z nas przed zakupem jakiejś aplikacji w Markecie najpierw czytał komentarze innych użytkowników na jej temat. Niestety do tej pory system komentowania i oceniania poszczególnych aplikacji pozostawiał wiele do życzenia. Było, a w zasadzie jest tak dlatego, ponieważ system komentarzy nie uwzględniał takich parametrów jak wersja Androida z której korzystamy, model urządzenia na którym używaliśmy danego programu, czy w końcu sama wersja danej aplikacji, a trzeba przyznać że są to parametry dość kluczowe. Przykładowo dany program może działać bezproblemowo na najnowszym Androidzie podczas gdy na starszych wersjach mogą występować określone problemy, to samo dotyczy telefonów na których ta sama aplikacja może działać w zupełnie różny sposób. Podobnie wygląda z komentarzami, które mogą wytykać błędy wyeliminowane w którejś z nowszych aktualizacji. Teraz jednak ma to się zmienić i takie dane mają widnieć przy każdym komentarzu.

To jednak nie koniec zmian, kolejna ma dotyczyć możliwości dodawania recenzji danej aplikacji. Pojawi się nowa funkcja, za pomocą której w prosty i łatwy sposób będziemy mogli dodać link prowadzący do recenzji danego programu umieszczonej na jakiejś stronie czy blogu. Dzięki temu teraz oprócz sprawdzenia za pomocą komentarzy co sądzą inni użytkownicy o tej aplikacji, będziemy mieli możliwość przeczytania recenzji danego produktu, pod warunkiem że ktoś taką recenzję doda.

Może nie są to wielkie zmiany, które można określić mianem “kamieni milowych”, ale na pewno ułatwią życie nam, czyli użytkownikom. Ja osobiście bardzo cieszę się z tej wiadomości bo dzięki temu funkcjonalność Marketu wzrośnie. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Uważacie, że wyżej wymienione zmiany ułatwią nam życie, czy może są one dla Was zupełnie obojętne? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Android Ice Cream Sandwich na Kindle Fire

Wcześniejszy wpis

Sony Ericsson zaktualizuje swoje smartfony

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android