Samsung Galaxy Nexus ma problemy z baterią?

2

W dobie supernowoczesnych i superszybkich smartfonów, baterie to często najsłabsze ogniwa. I mimo, że każdy zdaje sobie świetnie z tego sprawę na jakąkolwiek poprawę w tym temacie (czyt. wypuszczenie nowego rodzaju baterii), przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka lat. Niemniej jednak już dzisiaj problem jest duży, bowiem średni czas pracy smartfona to jakieś 1,5 dnia. Gdy chcemy się trochę jednak “pobawić” naszym super telefonem i tym samym wykorzystać potencjał jaki w nim drzemie, to dobrze jest mieć pod ręką ładowarkę i gniazdko elektryczne, bo na pewno wkrótce będziemy musieli z nich skorzystać. Nie dziwi więc fakt, że większość z nas stara się wszelkimi dostępnymi metodami walczyć o każdy procent baterii. Niestety żadne nasze sposoby nie zadziałają jeżeli telefon cierpi na tzw. battery drain, a jest to bolączka prawie wszystkich nowych smartfonów pojawiających się na rynku.

Wygląda na to, że ten problem również nie ominął Samsunga Galaxy Nexus, bowiem jak wynika z pojawiających się wpisów na zagranicznych forach, część z użytkowników tego telefonu narzeka na szybko rozładowującą się baterię. Co ciekawe czasami bateria przy umiarkowanej pracy starcza na cały dzień, a innym razem przy podobnej intensywności korzystania ze smartfona potrafi się rozładować już w 13 godzin. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy na pewno jest wyświetlacz, który raz że ma 4,6 cala przekątnej, a dwa pracuje w rozdzielczości 720p co oznacza, że posiada dużo większą liczbę pikseli które muszą się zaświecić. Niemniej jednak takie dysproporcje w czasie działania telefonu nie są normalnym objawem i ewidentnie zdają się świadczyć o tym, że coś jest na rzeczy.

Oczywiście póki co podobnych wpisów na forach jest jak na lekarstwo, więc nie można tu mówić jeszcze o globalnym problemie z baterią w tym modelu, ale równie dobrze mała ilość wpisów może wynikać z faktu iż telefon jest jeszcze stosunkowo niedostępny do kupienia. Z czasem przekonamy się jak to wygląda. Jeżeli okaże się, że problem faktycznie istnieje pozostanie czekać tylko na aktualizację, która go wyeliminuje bądź znacząco ograniczy.

Źródło: pocketnow.com