0

Chyba każdy już słyszał o tym telefonie. Telefonie, który jest wynikiem współpracy dwóch potężnych koncernów, Google i Samsunga. Dzięki współpracy tych dwóch firm miał powstać telefon, który nie będzie miał przez najbliższy czas sobie równych, telefon zaopatrzony w najnowsze zdobycze techniki mobilnej oraz pierwszy telefon z systemem Android, w wersji Ice Cream Sandwich. To właśnie Galaxy Nexus miał być poniekąd referencyjnym modelem, inaczej mówiąc telefonem-wzorem dla innych firm produkujących smartfony. Pytanie tylko czy się udało?

No cóż, dziś już wiadomo  że chyba nie do końca, bowiem tak jak to ma miejsce w przypadku iPhona 4S, również i tu nie udało sie uniknąć kilku problemów. Pierwszy z nich dotyczy głośności, a dokładniej mówiąc jej częstych zmian bez wyraźnego powodu. Jak wynika z wpisów pojawiających się w internecie, problem ten dotyka sporą część europejskich użytkowników tego telefonu. Jest on najbardziej dokuczliwy w przypadku  korzystania z nadajników pracujących z częstotliwością 900 MHz, oraz przy przełączaniu się z sieci 2G na 3G. Co ciekawe wystarczy, że w pobliżu Nexusa znajdzie się inny telefon pracujący w danej chwili w sieci 2G i już można zauważyć, zmniejszanie bądź zwiększanie się głośności w Nexusie. Wszystko to widać na filmiku poniżej.

 

Niestety nie jest to koniec problemów związanych z Nexusem. Kolejny problem bowiem dotyczy pamięci masowej USB, jednym słowem telefon jej nie obsługuje. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy przesłać plików pomiędzy telefonem, a  komputerem, taka możliwość jak najbardziej istnieje z tym, że za pomocą mniej popularnego trybu MTP.  Dzieje się tak ponieważ w Galaxy Nexusie nie ma podzielonej pamięci wewnętrznej na partycje, telefon całą dostępną pamięć traktuje ją jako jedną wielką całość. Rzekomo Google tłumaczy takie rozwiązanie troską o użytkowników, ale szczerze mówiąc nie widzę tu logiki takiego rozumowania, inaczej mówiąc nie wiem w czym miałoby to nam ułatwić życie, tym bardziej że o ile użytkownicy Windowsa nie będą mieli większych problemów z przestawieniem się na MTP, o tyle nie da się tego powiedzieć o użytkownikach takich systemów jak Linux czy Mac OS.

Jak widać Galaxy Nexus jest daleki od ideału i Google będzie musiało wydać jakieś uaktualnienie, które rozwiąże wspomniane problemy. Ja mam tylko nadzieję, że owe uaktualnienie pojawi się dość szybko oraz że wymienione tu przeze mnie wady są zarówno pierwszymi i ostatnimi na jakie przyjdzie nam się natknąć w tym telefonie. Niejako na osłodę mogę tylko powiedzieć, że niejaki Paul O’Brien na popularnym forum poświęconym modom na smartfony podał dość łatwy sposób na przeprowadzenie trwałego roota na tym telefonie. Zainteresowanych odsyłam w to miejsce.

Źródło: Android and Me

Galaxy Tab 10.1 z Ice Cream Sandwich już wkrótce

Wcześniejszy wpis

Samsung “wyśmiewa” iPhona 4S (VIDEO)

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android