0

HTC najwyraźniej ma problem z utrzymywaniem informacji o swoich nadchodzących urządzeniach w tajemnicy.Jakiś czas temu wyciekła informacja wraz z specyfikacją nowego czterordzeniowego smartfonu HTC Edge, później pojawiły się informacje, które jednak należy traktować z dużą dozą sceptycyzmu, odnośnie HTC Zeta, teraz z kolei wyciekły informacje odnośnie mającego pojawić się w przyszłym roku tabletu HTC Quattro. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że wszystkie te tajemnicze przecieki mogą być celowym zabiegiem ze strony tajwańskiego producenta.

Na niedawnej konferencji dotyczącej planów firmy na rok 2012, prezes HTC,  Peter Chou mówił, że nadchodzący HTC Quattro będzie urządzeniem wyjątkowym, anie kolejnym urządzeniem z Androidem na pokładzie. Patrząc jednak na specyfikacje tabletu trudno nie przyłapać się na myśli, że w zasadzie wszystko to już gdzieś widzieliśmy. Jedyną zasadniczą zmianą będzie procesor, bowiem w tym przypadku sercem urządzenia ma być czterordzeniowy procesor Tegra 3. Pytanie tylko, czy jest to dla nas jakimś zaskoczeniem? Wątpię. Przyjrzyjmy się jednak “pełnej” specyfikacji:

  • 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 768 p;
  • czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 AP30 (ten sam co w HTC Edge);
  • 1 GB pamięci RAM;
  • 16 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej o karty pamięci microSD;
  • Bluetooth 4.0, WiFi 5GHz, pełen pakiet sensorów;
  • przednia, 1,3 Mpix kamera (720 p) i 2 Mpix aparat z tyłu;
  • obsługa Beats Audio.

Trzeba przyznać szczerze, że jeżeli wierzyć przedstawionej tutaj specyfikacji to raczej w przypadku HTC Quattro nie ma mowy o jakimś przełomie jeżeli chodzi o tablety. Należy jednak pamiętać o fakcie, że mamy do czynienia z przeciekiem, a nie oficjalnie potwierdzonymi danymi, więc możliwe że ostateczna specyfikacja będzie się różnić od tej tutaj zaprezentowanej. Urządzenie po raz pierwszy ma zostać zaprezentowane na targach MWC w Barcelonie, które mają się odbyć pod koniec lutego 2012 roku.

 

Źródło: pocketnow.com

Samsung Galaxy SII otrzyma aktualizację do ICS 4.0

Wcześniejszy wpis

Nokia wraca do łask?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android