0

Wielu było takich, którzy wieszczyli rychły koniec Nokii, wielu jest takich którzy uważają że fiński gigant telefonii komórkowej już nie podniesie się z kryzysu jaki go dotknął i chyba tylko nieliczni wierzą jeszcze w to, że Nokia jest w stanie wyprodukować dobry, nowoczesny smartfon.

Okazuje się jednak, że mimo tak złowróżbnych wizji Nokia mało tego, że nie znika z rynku, przypominam że producent ten zajmuje 3 miejsce biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych telefonów w tym roku, to dodatkowo radzi sobie na rynku coraz lepiej. Co prawda trudno tutaj jeszcze mówić o odrodzeniu niczym “feniks z popiołów”, ale faktem jest że najnowszy telefon fińskiego producenta, Nokia Lumia 800 już osiągnęła niebywały sukces. Na razie sukces ten dotyczy tylko Wielkiej Brytanii, ale jest dość znaczny i kto wie czy nie “rozleje” się na pozostałe kraje.

Według informacji Lumia 800 w Wielkiej Brytanii spotkała się z nad wyraz ciepłym przyjęciem, stając się tym samym najpopularniejszym telefonem w historii fińskiego producenta. Dane te dotyczą póki co jednak oferty przed sprzedażowej, ale nie sposób odmówić sukcesu Noki na tym polu.

“Liczba zamówionych egzemplarzy, a także odzew konsumentów w sklepach pozwala nam zareagować pozytywnie na premierę Nokii Lumii 800.”

 Ray Haddow, Nokia UK

Należy jednak wspomnieć o fakcie, iż dane o sukcesie są zależne od źródła. Według bowiem Financial Times liczba zamówionych telefonów Lumia 800 jest dużo niższa niż np. iPhona 4S czy innych topowych smartfonów opartych na Androidzie. Całkiem co innego z kolei podaje Orange, który twierdzi że Nokia tym modelem pobiła wszelkie rekordy przed sprzedażowe w historii Nokii. Za taki stan rzeczy ma głównie odpowiadać fakt dostępności tego telefonu w ofercie promocyjnej wraz z darmową konsolą XBox 360. We Francji gdzie również pojawił się ten telefon również już mówi się o hicie.

Taki stan rzeczy na pewno działa pokrzepiająco dla akcjonariuszy Nokii, jak i zapewne dla przedstawicieli Microsoftu, bo warto nadmienić że Lumia 800 oparta jest na systemie Windows Phone. Pytanie tylko czy Nokii uda się utrzymać tak dobre wyniki sprzedażowe tego smartfonu i jak zareagują na niego klienci w innych krajach, szczególnie w USA które to jest niesłychanie chłonnym rynkiem zbytu. Ciężko w tym momencie wróżyć powrotu Nokii na “tron” lidera telefonii komórkowej, ale wszystko zmierza ku lepszemu.

A co Wy myślicie o Noki Lumia 800? Skusilibyście się na ten telefon, czy raczej jest on Wam obojętny?

Źródło:  pocketnow.com

Wyciekła secyfikacja HTC Quattro

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy SII i LG Optimus 3D z ICS 4.0

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone