2

 

Asus Transformer Prime jest zdecydowanie tym tabletem,  który w ostatnich dniach, a może i tygodniach budzi największe zainteresowanie. Za taki stan rzeczy odpowiada po pierwsze fakt iż jest to następca pierwszego Transformera, który był bardzo udanym tabletem, a po drugie i chyba najważniejsze, ma to być pierwszy tablet oparty o czterordzeniowy procesor Tegra 3, inaczej zwany Kal-EL. Nawet ujawniona niedawno informacja iż tablet nie dostanie na starcie najnowszego Androida tak jak było zapowiadane nie jest w stanie osłabić zainteresowania tym urządzeniem.

Niestety póki co nie jest znana dokładna data premiery, przewiduje się że urządzenie ma wyjść jeszcze w tym roku, mimo to w internecie już znalazły się pierwsze wyniki benchmarków tego tabletu. Co prawda wszelkiego rodzaju benchmarki trzeba traktować z pewną rezerwą, bowiem nie zawsze wyśrubowane wyniki przekładają się w rzeczywistości na szybkość działania, ale teoretycznie pokazują one potencjał drzemiący w danym urządzeniu.

Chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem jeżeli napiszę, że wyniki Transformera Prime biją wszystko co do tej pory widzieliśmy z Androidem na pokładzie. Test był wykonany w popularnym benchmarku AnTuTu, a wynik jaki udało się osiągnąć najnowszemu tabletowi Asusa to ponad 10 000 punktów. No cóż wynik taki daleko pozostawia konkurencję i nie pozostawia żadnych złudzeń co do tego z jak porządną mamy tutaj maszyną do czynienia. Oby tylko to co tu widzimy przekładało się na faktyczną szybkość działania.

Źródło: Android and Me

10% USA korzysta z iPhone’a

Wcześniejszy wpis

Kilka informacji odnośnie SE Nozomi

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android