0

Prawdopodobnie za jakiś czas premierę będzie miał pierwszy telefon Sony Ericssona wyposażony w wyświetlacz 720p. Pytanie tylko czy będzie to jeszcze telefon tego japońsko-szwedzkiego koncernu, czy może już tylko japońskiego, przypominam bowiem że już dobrych kilka tygodni temu zapadła decyzja o wykupieniu przez Sony udziałów Ericssona w spółce.

Niemniej jednak jakakolwiek nie byłaby odpowiedź na powyższe pytanie faktem jest, że obecny SE chcę zerwać ze stosowaną do tej pory w swoich telefonach rozdzielczością 480×800 i tym samym przejść niejako na “wyższy level” wypuszczając model telefonu pracujący w rozdzielczości 720×1280. Owym telefonem ma być właśnie Xperia Arc HD, choć nazwa do tego czasu może ulec jeszcze zmianie.

Niestety póki co nie znamy żadnych szczegółów dotyczących samego urządzenia, jednakże ponieważ telefon będzie, według wszelkich informacji, należał do rodziny Arc to oprócz designerskiego wyglądu możemy spodziewać się całkiem mocnych podzespołów. Jedyną ciekawostką jaka na tą chwilę jest znana, jest fakt iż telefon ma posiadać funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości fullHD oraz robienia zdjęć bez konieczności przerywania nagrywanego filmu. Trzeba przyznać, że zwłaszcza ta ostatnia funkcjonalność jest dość innowacyjna i zapowiada się całkiem ciekawie.

Trudno na dzień dzisiejszy przewidzieć datę premiery Xperi Arc HD, ale być może pierwsze szersze informacje na temat tego telefonu zostaną upublicznione już w lutym na odbywających się w tym czasie w Barcelonie targach Mobile World Congress. Na cenę również przyjdzie nam poczekać, ale znając tutaj politykę Sony Ericssona nie nastawiał bym się na sprzęt tani. Choć być może nadchodzące zmiany w spółce pociągną za sobą i zmianę polityki cenowej tej firmy. Nie ukrywam że byłoby miło.

 

Źródło: pocketnow.com

iOS 5.0.1. dla deweloperów

Wcześniejszy wpis

Znamy polską cenę iPhona 4S

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android