0

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Motoroli czekających na premierę ich najnowszego tabletu, Motoroli Xoom 2. Otóż według “wszystkich znaków na niebie i ziemi” model ten powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, a dokładniej mówiąc jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Co prawda nie jest to oficjalna informacja pochodząca od Motoroli, ale na taki stan rzeczy wskazują ulotki z katalogu irlandzkiego sklepu Carphone Warehouse. Prawdopodobnie pojawienie się tak szybko tego tabletu na sklepowych półkach oznacza iż na jego “pokładzie” znajdzie się Android Honeycomb w wersji 3.2, zamiast zapowiadanego Ice Cream Sansdwich. Jeżeli okazałoby się to prawdą to Motorola jest już drugim z kolei producentem po Asusie,  który decyduje się na wypuszczenie tabletu na rynek ze starszą niż początkowo zakładano wersją Androida.

Omawiana tutaj wersja Xoom 2 ma mieć 8,2 calowy wyświetlacz, co pewne osoby może nieco rozczarować zważywszy na fakt, że w sprzedaży miała się pojawić również wersja 10 calowa, o której jednak jak na razie jest cicho. Oprócz tego tablet ma być wyposażony w 16 GB pamięci wewnętrznej, dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, WiFi, aparat 5 MPx z możliwością nagrywania w HD. Oprócz tego urządzenie ma mieć tylko 9 mm grubości, a wyświetlacz zastosowany w tym modelu ma pracować w rozdzielczości 1280×600.  Przewidywana cena tego urządzenia w europie to ok. 400 euro.

Osobiście nie wróżę temu modelowi jakiejś fenomenalnej popularności, myślę że model ten podzieli losy swojego poprzednika, czyli Motoroli Xoom. Zwłaszcza że na rynku ma w tym samym okresie zadebiutować ASUS ze swoim czterordzeniowym procesorem. Ale ostatecznie to klienci decydują swoim portfelem.

iPhone 4S wkrótce w Polsce

Wcześniejszy wpis

Duke Nukem 3D zmierza na Androida

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android