2

Samsung ewidentnie ostatnimi czasy nie daje nam zapomnieć o sobie. Jeszcze niedawno mieliśmy szum związany z premierą Samsunga Galaxy Nexus, a już wydaje się  że koreański producent poważnie zaczyna przymierzać się do reklamowania swojego następnego smartfonu, którym ma być Galaxy Note.

Pewnie większość z Was już słyszała o tym telefonie, tym jednak którzy nie mieli okazji przypominam, że Galaxy Note jest gigantem w świecie telefonów. No właśnie tylko pytanie teraz czy to jest jeszcze telefon czy już może tablet? Myślę, że na te pytanie każdy będzie musiał odpowiedzieć sobie indywidualnie, ponieważ nawet wspomniany w tytule spot reklamowy nie rozwiązuje powyższych niejasności. Ja osobiście traktuje to urządzenie jako hybrydę smartfonu z tabletem.

Oczywiście rozmiar to nie wszystko co ma do zaoferowania te urządzenie. Ten smartfono-tablet będzie posiadać 5,3 calowy ekran Super AMOLED HD o rozdzielczości wyższej niż standardowe 720p, bowiem wyświetlacz będzie pracował w rozdzielczości 1280×800, a sam wyświetlacz będziemy mogli obsługiwać rysikiem znajdującym się w zestawie. Sercem całego urządzenia ma być dwurdzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1,4 GHz. Oprócz tego m.in 2 MPx kamerka do wideorozmów z przodu oraz 8 MPx aparat z tyłu wyposażony w lampę błyskową LED.

Trzeba przyznać szczerze, że Samsungowi nie brakuje odwagi skoro zdecydował się na wprowadzenie urządzenia o takich wymiarach, dodatkowo obsługiwanego m.in za pomocą rysika. Jeżeli pomysł wypali, już wkrótce możemy się spodziewać odpowiedzi ze strony innych producentów, chcących zaoferować nam podobne urządzenia. Pytanie tylko czy faktycznie pomysł okaże się przysłowiowym “strzałem w dziesiątkę”.

Źródło: pocketnow.com

Microsoft podpisuje kolejną umowę patentową

Wcześniejszy wpis

Amazon Kindle Fire bije rekordy sprzedaży

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android