Kolejne przypuszczenia odnośnie premiery Nexusa Prime

Wokół premiery Nexusa Prime oraz Androida Ice Cream Sandwich narosło już tyle plotek i niedomówień, że ciężko się w tym wszystkim połapać.

Początkowo premiera zarówno Androida jak i Nexusa miała odbyć się 11 października. Niestety kilka dni przed tą datą została ona przesunięta na bliżej nieokreślony termin. Mówiło się, że powodem przełożenia premiery była śmierć Steve’a Jobsa. Oczywiście w sieci pojawiły się zaraz teorię jakoby prawdziwy powód był całkowicie odmienny. Jedną z osób, które miały inne zdanie na ten temat był Eldar Murtazin, który na swoim Twitterze opublikował wiadomość jasno mówiącą, iż główną przyczyną wspomnianego wcześniej przełożenia premiery w rzeczywistości była obawa ze strony Google przed pozwami odnośnie praw patentowych, które ich najnowsza wersja sytemu mogła naruszać.

Biorąc pod uwagę to czego jesteśmy ostatnio świadkami, a więc wojny na prawa patentowe takie wytłumaczenie miało sens. Dodatkowo pojawiła się informacja za pośrednictwem portalu Phandroid.com, który to z kolei powoływał sie na swoje tajemnicze ale wiarygodne źródło, że premiera odbędzie się dopiero 3 listopada.

Dzisiaj jednak do sieci wyciekły kolejne informacje odnośnie ewentualnej premiery Nexusa i ICS, mówiące coś zgoła innego. Otóż niejaki pan Andrew Glass pełniący funkcję dyrektora sprzedaży Samsunga w Wielkiej Brytanii stwierdził w rozmowie z T3.com, że premiera najnowszego Nexusa i nie tylko jego odbędzie się szybciej niż byśmy się tego spodziewali.

Dodatkowo serwis 9to5Google powołując się na sobie tylko znane, ale wiarygodne źródło (znowu to samo) stwierdził, że Google szykuje wkrótce premierę, oraz że dotychczasowe opóźnienia nie mają nic wspólnego z prawami patentowymi. Ale to nie wszystko, bowiem najnowsza informacja/plotka mówi, że zarówno Nexus Prime jak i ICS mają zostać zaprezentowane już 19 października w Hong Kongu na mającym odbyć się tam evencie AsiaD: All Things Digital.

Szczerze mówiąc ja osobiście już nie wiem komu wierzyć i w co wierzyć. Jedno jest pewne, musimy się uzbroić w cierpliwość jeżeli chodzi o premierę ICS i Nexusa. Obyśmy tylko nie musieli za długo na nią czekać.

More Stories
Dzięki tej aplikacji Twój telefon może „widzieć” w ciemności