Pierwsze zaskakujące wyniki iPhona 4S w Benchmarkach

Wysyłka pierwszych sztuk iPhona 4S zamówionych w przedsprzedaży ruszyła dopiero w tym tygodniu, ale najwyraźniej ktoś już go „dorwał” w swoje ręce i postanowił przetestować „odświeżoną” 4 w kilku popularnych benchmarkach. Oczywiście osoba ta nie zapomniała podzielić się z internautami wynikami tych benchmarków, za co jesteśmy wdzięczni.

Na pierwszy ogień poszło testowanie przeglądarki za pomocą benchmarku BrowserMark. W teście tym najnowszy iPhone uzyskał aż 89,567 punktów. Taki wynik zostawia daleko w tyle konkurencję, dla przykładu Samsung Galaxy SII w tym samym teście uzyskało tylko 55,144 punktów, a iPhone 4 51,701 punktów. Tak naprawdę z iP 4S może równać się tylko tablet Samsung Galaxy Tab 8.9.

Po przeglądarce przyszła kolej na skrypty Java. Do tego celu wykorzystano Sunspider JS Benchmark, który testuje wydajność skryptów Java za pomocą przeglądarki urządzenia. Tutaj również wynik najnowszego iPhona jest imponujący. Jedynie tablet Galaxy Tab 8.9 uzyskał w tym teście lepszy wynik.

Na koniec przetestowano układ graficzny. Dla przypomnienia iPhone 4S posiada najnowszy układ A5, który został wyposażony w GPU PowerVR SGX543MP2. O mocy tego układu niech świadczą wyniki testu, które konkurencje wraz z SGSII zostawiają daleko w tyle.

Prawdę mówiąc wyniki te są tak „wyśrubowane” że aż ciężko w to uwierzyć. Jeżeli kolejne testy potwierdzą te wyniki, a pewnie takowych testów w najbliższym czasie pojawi się cała masa, to mamy tu do czynienia z najszybszym urządzeniem dostępnym na rynku. Najśmieszniejsze jest to, że procesor w iP 4S ma taktowanie tylko ok. 800 MHz. Jak widać nie trzeba robić procesorów z taktowaniem 1,2 GHz i więcej, aby deklasować konkurencję.

Na zakończenie dodam tylko jedną rzecz o której powinniśmy pamiętać. Otóż pamiętajmy, że na telefon, a co za tym idzie również na jego wyniki w testach, składa się zarówno hardware, jak i software. Więc trudno tu porównywać telefon działający pod obsługą iOS do tych urządzeń spod znaku zielonego robota. Pisze o tym, aby powstrzymać ewentualne wojny funbojów 😉 Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że iP 4S wydaje się piekielnie mocną „maszyną”.

 

Źródło: GSMArena

More Stories
Nowe informacje o Androidzie Jelly Bean