1

I doczekaliśmy się- prowadzona po raz pierwszy przez  Tima Cook’a ruszyła o 19.00 naszego czasu. Wiele plotek i przecieków się potwierdziło więc nie byliśmy zaskoczeni “nowościami” Apple’a. Na szczegółowe podsumowanie konferencji będziecie musieli poczekać ale teraz postaram się w pigułce przedstawić najciekawsze informacje:

-zaprezentowano iPhone 4S wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor A5 znany z iPada 2. Taktowanie zostaje tajemnicą. Do tego układ graficzny siedmiokrotnie wydajniejszy niż w “czwórce”. Przy takich podzespołach na baterii 4S wytrzymuje 8 godzin rozmów, 6 godzin przeglądania Internetu, 10 godzin oglądania filmów oraz 40 godzin słuchania muzyki. Nowy iPhone 4S pracuje w trybie GSM oraz CDMA zaś prędkość pobierania danych  to 14.4 Mbps czyli maksimum dla tego standardu. Do tego dwie anteny- jedna do wysyłania, druga do odbioru danych. Poprawiono również aparat- mamy 8Mpix, co umożliwia robienie zdjęć w  rozdzielczości 3264×2448 oraz kręcenie filmów w 1080p. Nowością jest stabilizacja obrazu, detekcja twarzy oraz nowe filtry. Pierwsze zdjęcie już po 1,1 sekundy, kolejne po 0,5!!! Do tego wsparcie dla innowacyjnej usługi Siri (o tym w pełnej relacji z konferencji).

-4S będzie sprzedawany w trzech wersjach- 16Gb (199$), 32Gb (299$) oraz 64Gb (399$) przy dwuletnich kontraktach. Spadną ceny wcześniejszych generacji i tak 3GS 8Gb (49$), 4 8/16Gb (99/199$) przy dwuletniej umowie. Mowa tu o rynku amerykańskim. Ten nową 4S otrzyma już 14 października. Tego dnia inne potęgi jak Kanada, Australia, Wielka Brytania, Francja, Japonia oraz Niemcy również otrzymają nowy iTelefon. Dwa tygodnie potem czyli 28 października grono to zasili kolejne 28 krajów gdzie niestety zabrakło polski. W pozostałych70 krajach (w tym Polsce) nowe urządzenie ujrzymy dopiero w grudniu.

-Dla szczęśliwych posiadaczy 4S będzie niezwykle zaawansowana graficznie Infinity Blade 2! Gra pojawi się 1 grudnia! Sądzicie że zachęci to potencjalnych kupców?

-Zmieniono ceny iPodów. Szczegółowa rozpiska już wkrótce

-Nowy iPod Touch będzie dostępny również w kolorze białym. Nie wiadomo zbyt wiele o jego wnętrzu.

-premiera nowego iOS 5 już 12 października, tego też dnia ujrzymy iCloud.

-pod koniec października mieszkańcy USA mogą za 25$ miesięcznie korzystać z usługi iTunes Match

– Apple otworzył dwa nowe sklepy w Chinach: w Hong Kongu oraz Szanghaju. Ten drugi jest największym sklepem Apple’a, przez weekend odwiedziło go ponad 100 tysięcy ludzi!

Oraz odrobina propagandy:

-W testach iOS 5 wzięło udział 100 tysięcy developerów.

-Game Center zrzesza już 67mln użytkowników!!!

-Z App Store pobrano już ponad 18 miliardów aplikacji. Apple wypłacił developerom łącznie 3 miliardy dolarów z czego sam pobiera 30% haraczu.

-ponad 500.000 aplikacji w Appstore z czego około 140 dla iPadów.

-W iTunes znajduje się 20 milionów piosenek. Użytkownicy kupili nieco ponad 16 miliardów utworów! Z pewnością liczba ta się zwiększy po wprowadzeniu usługi kilka dni temu do polski.

-MacBook Pro oraz iMac to najlepiej sprzedające się komputery w swojej klasie w Stanach.

-Do dzisiejszego dnia sprzedano ponad 300 milionów iPodów. Stanowią one 78% całego rynku odtwarzaczy muzycznych!

-Na systemie MacOS dziś działa już 60mln komputerów!!!

Po szczegółowe informacje i przebieg konferencji zapraszam lada dzień. Dzielcie się w komentarzach co sądzicie o nowościach od Apple i czy w najbliższym czasie zamierzacie nabyć jakieś urządzenie sygnowane logiem nadgryzionego jabłka. Dobranoc

WP7 Mango dostępne dla ponad połowy użytkowników

Wcześniejszy wpis

Zoombie Digger – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS