0

Tak jak to w życiu bywa, różni ludzie mają różne zdania na ten sam temat. Nie inaczej jest z przedstawicielami dwóch potężnych koncernów zajmujących się produkcją smartfonów. Różnica zdań tym razem dotyczy najnowszej odsłony systemu od Microsoftu przeznaczonego na telefony, mowa oczywiście o Windows Phone 7.

Jak stwierdził niedawno Melvin Chua, zajmujący stanowisko managera singapurskiego oddziału HTC, wierzy on iż Windows Phone 7 będzie ostatecznie lepszym systemem niż inne dominujące obecnie na rynku. Oczywiście chodziło tutaj o Androida.  Z jednej strony wypowiedź ta może nieco dziwić biorąc pod uwagę dominację Androida na rynku, aczkolwiek patrząc na ostatnie raporty sprzedaży telefonów  z pod znaku HTC, ponad 30% sprzedanych smartfonów tego producenta było wyposażonych w system firmy z Redmond. Warto też w tym miejscu odnotować fakt iż według raportu Connected Intelligence, co czwarty z dziesięciu użytkowników smartfonów i osób które planują w najbliższej przyszłości zakup takiego telefonu, wybrałby własnie telefon z WP7 na pokładzie.

Odmiennego zdania na ten temat jest z kolei prezes Sony Ericssona, Bert Nordberg, który to nie jest już tak entuzjastycznie nastawiony do systemu od Microsoftu. Stwierdził on, że:

” W tym momencie nie czuje się komfortowo inwestować w system, który nie jest tak dobry, jak ten który obecnie używamy (…) Dlatego pozostajemy z Androidem, ale jestem ciekaw co przyniesie Windows Phone”. 

Który z panów ma rację, a który się myli, czas pokaże. Czyżbyśmy jednak mieli zostać świadkami pojawienia się nowego lidera w świecie mobilnych OS’ów?

 

Źródło: pocketnow.com

Cows vs Aliens – recenzja

Wcześniejszy wpis

Google Chrome już wkrótce na telefony z Androidem?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone