1

Cows vs Aliens to kolejna gra, która jest ciekawa i warta uwagi, przede wszystkim wyróżnia się nietypową mechaniką rozgrywki, która daje masę farajdy. Zapraszam do przeczytania całej poniższej recenzji.

Cows vs Aliens to nie jest gra typu Zombies vs Plants. Ma zupełnie odmienną mechanikę, z którą notabene do tej pory się nie spotkałem. Mianowicie naszym zadaniem jest zagonienie krów do stodoły. Trudność polega na tym, że wśród „muciek” znajdują się obcy, których nie możemy „zaciągnąć”, gdyż wówczas automatycznie przegrywamy. Ufo możemy jedynie się pozbyć zrzucając z je z klifu. Rozgrywka podzielona jest na fale, w których mamy ograniczoną ilość czasu oraz odgórnie ustaloną liczbę krówek, które musimy zapędzić do stodoły, by wygrać misję. Za każde zwierzę dostajemy punkty, dzięki którym możemy porównać swoje wyniki z innymi graczami. Oczywiście nie mamy tylko jednego rodzaju krów czy obcych, jest każdego po kilka, które dodatkowo urozmaicają rozgrywkę. Prócz punktów w które zdobywamy za zagonienie krów dostajemy także mleko, dzięki któremu w sklepie możemy wykupić dodatkowe elementy np. nowe plansze, a także inne rodzaje krów za które dostajemy większa ilość punktów czy bomby, kowadła, dzięki którym możemy łatwiej eliminować kolejne fale złych obcych. Gra korzysta z systemu Open Faint dzięki czemu zawsze na bieżąco aktualizowane są rankingi, a także zbieramy achievmenty, które są dodatkowo wprowadzają element rywalizacji do rozgrywki.

Gra wygląda bardzo ładnie. Wszystkie elementy są ręcznie malowane, dobrze komponują się z całym klimatem rozgrywki, a także są okraszone są specyficznym humorem. Podobnie dobry poziom reprezentuje oprawa dźwiękowa, która podkreśla charakter rozgrywki. Interfejs ograniczony jest do absolutnego minimum. Same krówki „zapędzamy” do stodoły za pomocą dotyku, tutaj na szczęście gra  wspiera wielodotykowość, dzięki czemu sterowanie jest wygodne i intuicyjne. Cóż więcej można dodać? Od strony technicznej Cows vs Aliens nie można niczego złego zarzucić. Gra jest dobrze wykonana, choć wówczas, gdy na ekranie dzieje się więcej, produkcja ta czasem „zamuli”.

Cows vs Aliens jest grą którą warto zainstalować na swoim smartfonie jest prosta i intuicyjna. Także spodoba się osobom, które chcą na chwile oderwać się i zagrać na w przerwie między lekcjami czy w czasie podróży komunikacją miejską. Na pewno gra ta wymaluje na naszej ustach uśmiech. Cows vs Aliens jest dostępna w Android Markecie zupełnie za darmo.

Porcja gier i aplikacji – iOS [30.09]

Wcześniejszy wpis

Różne odczucia producentów odnośnie WP7

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android - Gry