0

Jak co piątek zapraszam do zapoznania się z kolejną porcję gier i aplikacja na nasze iUrządzenia. Standardowo już zaczniemy od aplikacji z Cydii, zaś potem już dla każdego jabłuszka. Niestety, mieliśmy małe problemy techniczne i przez to wpis wrzucam dopiero dzisiaj. Serdecznie za to przepraszam i życzę miłego czytania!

MyWi

Kolejna aplikacja moim zdaniem którą powinien mieć każdy w swoim urządzeniu. Co umożliwia? Dostęp do internetu z naszego iPhona do urządzeń z wifi (iPad, laptop, konsole do gier itp.) czy też udostępnianie przez bluetooth oraz USB. Tworzenie sieci jest bardzo proste, możemy dostosować siłę sygnału jaką ma emitować telefon oraz rodzaj zabezpieczeń w tym WPA2. W trakcie połączenia program w górnej belce pokazuje nam ilość danych wysłanych i odebranych dzięki czemu mamy pod kontrolą swoje wydatki. Program umożliwia tethering internetu nawet dla urządzeń które Apple pominęło więc jeśli nie jesteście szczęśliwymi nabywcami  4 generacji iTelefonu to jest to program idealny dla Was. Jedyną wadą jest cena ale program jest wart każdej wydanej nań złotówki.

Google Translate

Jedna z aplikacji od wuja Googla. Umożliwia tłumaczenie w obie strony z języka angielskiego (choć nie tylko z angielskiego) na polski i odwrotnie słówek czy zdań. Program umożliwia tłumaczenie tekstu wklejonego np. z przeglądarki czy dowolnego dokumentu. Mamy możliwość dodawania słówek/zwrotów w kategorii ulubione. Aplikacja ma niestety jedną wadę- wymaga podłączenia się do sieci za pomocą sieci komórkowej lub wifi. Z pewnością ten niewielki program z chęcią zagości na Waszych iUrządzeniach. Tym bardziej że jego kupno i używanie jest bezpłatne.

Cena: Free

Overkill

Jedna z popularnych w AppStore gier. Pozwala wyłączyć mózg i poćwiczyć kciuki. Mamy za zadanie wybranie broni, planszy i jesteśmy rzucani w wir walki. Jak odbywa się sterowanie? Palcem niczym celownikiem namierzamy przeciwnika (strzał w głowę nagradzany jest dodatkowymi punktami) i strzelamy aż pozbawimy przeciwnika życia. Celem gry jest oczyszczenie planszy z respawnujących przeciwników- ilu zostało pokazuje nam boczny pasek. Mamy do wyboru wiele broni, każda posiada szereg usprawnień, a mierzyć będziemy się na kilku mapach. W czasie gry zyskujemy punkty doświadczenia, gotówkę oraz wirtualne medale za które to kupujemy bronie i ulepszenia. Oczywiście chcąc urozmaicić rozgrywkę twórcy wprowadzili bonusy i power-upy oraz co ważne- osiągnięcia ze wsparciem GameCenter. Gra kosztuje grosze w AppStore i zachęcam do poćwiczenia kciuków:)

Cena: Free

Google Search

Google Search jest, jak łatwo się domyślić, aplikacją od Google. Jak przystało na tę firmę, jest ona darmowa. Ale co umożliwia? Dzięki niej możemy wpisać interesujące nas hasło, wypowiedzieć je, lub wykorzystać Gogle Google, czyli zrobić zdjęcie np. tekstu, jakiejś znanej budowli, czy loga firmy i wyszukać je za pomocą wyszukiwarki Google. Poza tym z poziomy aplikacji mamy dostęp do do wszystkich aplikacji Google’a, takich jak poczta, czy zdjęcia. Jest to mała aplikacja, która powinna znaleźć się na jednym z ekranów każdego iPhone’a.

Cena: Free
Kalendarze
Kalendarze są darmową aplikacją umożliwiającą nam dodanie nowych kalendarzy z odpowiednimi datami. Przykładowo, możemy dodać wybrany kalendarz ze świętami różnych religii, imieninami, numerami tygodnia, świętami polskimi (lub innymi), fazami księżyca, itd. Jest to bardzo prosta, ale niezwykle przydatna aplikacja. Nic więcej nie da się o niej napisać. Po prostu idźcie do AppStore i ściągajcie, bo jest to must-have dla polskich użytkowników urządzeń z iOS.
Cena: €0,79
Jelly Car
Jelly Car jest dość starą i już zapomnianą grą. Lata swojej świetności miała w czasach iPhone’a 3G. Do dnia dzisiejszego ukazała się już trzecia odsłona tej gry. Jej zasady pozostały takie same: sterujemy tytułowym żelkowym samochodzikiem w świecie 2D i próbujemy dojechać do końca poziomu. Jest to fajna i wciągająca zręcznościówka. Samochodzik możemy czasowo powiększać. Jako, że jest on wykonany z galaretki, może się on rozciągać, ugniatać itp. Bardzo fajnie wyglądają takie efekty. Jest to jedna z tych gier, w które warto zagrać. Zdecydowanie polecam ją tym, którzy jej nie znają oraz tym, którzy chcieliby ją sobie przypomnieć.

Cena: €0,79
by Dominik Gajowniczek & Andrzej Wojciechowski

Porcja gier i aplikacji – Android [30.09]

Wcześniejszy wpis

Cows vs Aliens – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS