0

Coraz bliżej premiery nowego, wyczekiwanego przez wszystkich fanów zielonego robota, systemu Android o nazwie Ice Cream Sandwich i coraz częściej mamy do czynienia z nowinkami dotyczącymi tego systemu. Tym razem do sieci wyciekła informacja jakoby najnowsza wersja Androida miała zawierać opcję rozpoznawania rysów twarzy.

Opcja ta mogłaby być wykorzystywana przez nas na przykład do zabezpieczania naszego urządzenia przed niepowołanym użyciem. Czyli inaczej to ujmując pełniłaby funkcję LockScreena. Mimo że nie jest to pierwsza próba użycia danych biometrycznych do blokowania telefonu, wcześniej taką funkcję wprowadziła Motorola wraz z telefonem Atrix, który posiadał czytnik linii papilarnych, to jednak trzeba przyznać, że jest to miła wiadomość. Tym bardziej miła, że bardzo możliwe patrząc na światowe trendy, iż za niedługi czas telefon będzie pełnił również funkcję portfela.

Informacja oczywiście nie jest niczym pewnym, a wzięła się stąd iż do sieci wyciekła rzekoma lista aplikacji w które ma zostać wyposarzony Nexus Prime, a wśród tej listy znalazła się aplikacja o nazwie FaceLock.apk. Trzeba przyznać szczerze, że nazwa owej aplikacji jest dość wymowna w swoim znaczeniu.

Źródło: Android and Me

 

NFC nie tylko do obsługi mikropłatności

Wcześniejszy wpis

Porcja gier i aplikacji – Android [30.09]

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android