0

Witam wszystkich w naszym cotygodniowym cyklu Gier i Aplikacji na Androida. Dzisiejszy cykl przygotował Bartek Dratkiewicz, mi tylko przypadł w udziale zaszczyt jego opublikowania. Więc wszelkie pretensje proszę kierować do niego (żart). Dzisiejszy cykl zaczynamy nietypowo bo od aplikacji, ale żeby dłużej nie przeciągać, zapraszam do czytania.

 

APLIKACJE

 

1. CamScanner [darmowa]

Jest to jedna z najbardziej użytecznych aplikacji w markecie i zaraz wytłumaczę dlaczego. Nie tak dawno przeglądając market natknąłem się właśnie na CamScanner. Na początku myślałem ze jest to tzw. „pic na wodę” bo przecież jak niby aparat w telefonie ma zastąpić skaner, ale coś mnie tknęło i postanowiłem poczytać opinie użytkowników. Wszyscy zachwalali program wiec się na niego skusiłem. Ku mojemu zdziwieniu aplikacja jest rewelacyjna. Po wejściu mamy parę opcji np. zrób zdjęcie, albo wczytaj z galerii. Po zrobieniu zdjęcia program sam docina to co potrzebne, a później wyostrza całość żeby była lepiej widoczna. Druga opcja robi praktycznie to samo, z tym że wczytuje obraz z galerii. Całość jest zapisywana w formacie PDF.

Link: Android Market

 [slideshow id=23]

 

2. Zedge Ringtones & Wallpapers [darmowa]

Kolejna aplikacja która zasłużyła na to by znaleźć się w  cyklu to Zedge. Aplikacja ta jest odpowiednikiem strony zedge.net. Po wejściu do aplikacji mamy do wyboru tapety, dzwonki itp. Jednak to właśnie tapety są głównym przeznaczeniem aplikacji. Zedge sam rozpoznaje rozdzielczość naszego ekranu i pokazuje tapety według kategorii, wystarczy w opcjach wybrać która nas interesuje. Tylko od nas zależy czy wybierzemy jedną kategorie, czy kilka. Biblioteka tapet jest ogromna i każdy znajdzie coś dla siebie. Pobieranie tapet jest wręcz banalne. Wystarczy wybrać tapetę po czym kliknąć strzałkę po lewej stronie i już za chwilę możemy cieszyć się tapetą na naszym telefonie. Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia tapety na ekran bezpośrednio z aplikacji, po pobraniu tapety.

Link: Android Market

 [slideshow id=24]

 

3. Mp3 Music Download [darmowa]

Jak sama nazwa wskazuje aplikacja służy do pobierania muzyki bezpośrednio na telefon. Ile ja razy chciałem pobrać piosenkę która mi się podobała? Niestety, ale żeby to zrobić trzeba było kombinować z różnymi serwerami, rejestracjami itp. Teraz dzięki tej aplikacji pobranie zajmuje dosłownie sekundę, wystarczy wpisać tytuł piosenki i kliknąć download. Baza piosenek jest tak duża, że nawet mniej znane tytuły powinniśmy tam znaleźć bezproblemu.

Link: Android Market

[slideshow id=25]

 

 

GRY

 

1. My Paper Plane 2 [darmowa] [6,48 zł]

Co to za gra? Jak sama nazwa wskazuje chodzi o papierowy samolocik, a dokładnie o sterowanie nim. Na 100% każdy z was robił kiedyś samoloty z kartek papieru i puszczał je na podwórku czy w domu. Jeżeli chcecie poczuć smak młodości to polecam tą grę. W grze mamy dostępne 4 levele które podzielone są dodatkowo na 4 poziomy trudności. (easy, medium, hard, full on).  Każdy level to inne miasto, budynki, przeszkody, itp. Aby odblokować następny level trzeba zdobyć minimum 4 srebrne medale w każdym poziomie trudności co w cale nie jest takie proste, dlatego że im wyższy poziom tym samolocik leci szybciej. Sterowanie jest bardzo proste bo za pomocą akcelerometru (góra, dół, lewo, prawo), chodź na początku może to sprawić trochę trudności jednak z czasem można dojść do wprawy. W markecie są dostępne dwie wersje, płatna i darmowa. Darmowa jest trochę okrojona jednak tak mnie wciągnęła, że postanowiłem kupić pełną wersje. Naprawdę polecam.

Link: Android Market

 

[slideshow id=30]

 

2. Reckless Getaway [9,73 zł]

Jest to kolejna odsłona dobrze znanej nam gry Reckless. Fabuła gry jest dość prosta. Uciekaj i nie daj się złapać. Z początkowego filmiku możemy się domyśleć że bohater gry obrabował bank. Na samym początku mamy do wyboru dwa tryby gry. Getaway i Wreckless. Wybierając pierwsza opcje dostajemy sportowy samochód którym mamy uciekać przed policją oraz wymijać inne pojazdy za co zdobywamy punkty. W drugim trybie dostajemy dużą ciężarówkę którą musimy nie tylko uciekać przed policją, ale też taranować wszystko co staje nam na drodze. Łącznie mamy do pokonania 32 plansze. W każdej z nich mamy do zebrania 4 gwiazdki które otrzymujemy za zbieranie pieniędzy wymijanie/taranowanie, spychanie policji itp. Grę polecam wszystkim tym którzy grali w poprzednią odsłonę tej serii jak i tym którzy lubią szybką jazdę i ucieczkę przed policją.

Link: Android Market

 

[slideshow id=31]

 

3. Bubble Ball [darmowa] [3,22 zł]

Jest to dość prosta gra, a nasze zadanie polega doprowadzeniu błękitnej piłeczki do mety po uprzednim „dobudowaniu” toru za pomocą różnych materiałów budowlanych. Dostępne elementy ustawiamy jak chcemy. Możemy nimi obracać po kliknięciu na nie. W wersji darmowej mamy do dyspozycji 48 leveli jednak nie wiem jak jest z wersją płatną ponieważ jeszcze jej nie zakupiłem, jednak wkrótce to zrobię bo gra bardzo wciąga. Prawie jak Angry Birds 😀

Link: Android Market

 

[slideshow id=32]

 

To już wszystko w dzisiejszej odsłonie naszego cotygodniowego cyklu. Pamiętajcie, że jeżeli macie swoje ulubione aplikacje lub gry i chcielibyście się podzielić nimi z innymi użytkownikami to piszcie w komentarzach ich nazwy, bądź na adres bartek.dratkiewicz@mobileworld24.pl,  a my postaramy się umieszczać je w naszym cyklu.

Rozpoznawanie twarzy możliwe w Ice Cream Sandwich

Wcześniejszy wpis

Porcja gier i aplikacji – iOS [30.09]

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle