0

O tym do czego służy chip NFC wie chyba już każdy. Tym jednak którzy są nieco na “bakier” z wiadomościami już tłumaczę, iż jest to układ ukierunkowany przede wszystkim na zastosowanie w telefonach, za pomocą którego możemy dokonywać płatności w sklepach, barach, restauracjach czy choćby  na stacjach paliw. Właściwie we wszystkich punktach w których taka możliwość została nam udostępniona. Innymi słowy jest to takie PayPass w telefonie.

Niemniej jednak jak się okazuje, wyżej wspomniany chip NFC może być z powodzeniem wykorzystywany również do innych celów. Jakich? A choćby do przesyłania plików pomiędzy telefonami czy na przykład do…otwierania drzwi. Oznacza to, że moglibyśmy wymieniać pliki pomiędzy telefonami już nie za pomocą emaili, Bluetootha, czy przekładając kartę SD z jednego telefonu do drugiego, tylko własnie za pomocą NFC.

Taka informacja pojawiła się na forum NFC, gdzie liczą na uproszczenie tego typu transferów i zapewnienia kompatybilności pomiędzy urządzeniami. Niestety wciąż musimy czekać na rozpowszechnienie się telefonów wyposażonych w NFC oraz wsparcie dla SNAP. Jednym z minusów NFC jest jego jednowątkowość, inaczej mówiąc potrafi on skupić się tylko na jednym zadaniu, natomiast SNAP jest w tej kwestii bardzo elastyczne, dzięki czemu mógłby zostać wykorzystany do celów o których nawet nie śniło się jego producentom. Współpraca tych dwóch technologii może nam przynieść w najbliższej przyszłości nietuzinkowe rozwiązania.

 

Źródło: pocketnow.com

Nowy procesor od Samsunga

Wcześniejszy wpis

Rozpoznawanie twarzy możliwe w Ice Cream Sandwich

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne