0

„Do sądu federalnego w Seattle wpłynął pozew zbiorowy przeciwko Microsoftowi. Firma z Redmond oskarżana jest w nim o śledzenie użytkowników systemu Windows Phone 7.

W treści pozwu można przeczytać, że dane o położeniu użytkownika przesyłane były do Microsoftu w momencie uruchomienia aplikacji aparatu fotograficznego. Działo się tak również wtedy, gdy użytkownicy zażądali wyłączenia takiej możliwości.

Oprócz tego Microsoft oskarżany jest także o to, że wprowadził amerykański Kongres w błąd. Deklaracje o tym, że dane o położeniu użytkownika gromadzone były tylko po wyraźnym wyrażeniu przez niego zgody miały być nieprawdziwe – twierdzą składający pozew.

Pozywający żądają, oprócz zaprzestania przez Microsoft stosowania takich praktyk, również odszkodowania za poniesione straty moralne. Ich wysokość nie została jednak podana.”

Czyżbyście znali podobną historię? Jeśli tak to macie rację- wcześniej podobny wniosek został złożony zarówno przeciwko Apple z iOS oraz Google z Androidem. W tym pierwszym przypadku doszło nawet do wypłacenia przez firmę stosownego odszkodowania. Wkrótce prawdopodobnie zobaczymy kolejne pozwy.

HTC Wildfire S

Wcześniejszy wpis

Nokia N9 w przedsprzedaży – znamy ceny!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Windows Phone