1

W nawiązaniu do zapowiadanych zmian strategii projektu MVNO, Zarząd GG Network S.A. podjął decyzję o zakończeniu świadczenia usługi sieci telefonii komórkowej GaduAIR z dniem 31 października 2011.

“Decyzja ta jest podyktowana brakiem możliwości pełnej realizacji celów założonych przez spółkę. Jest to spowodowane w głównej mierze strukturą polskiego rynku komórkowego, w znacznym stopniu utrudniającą odniesienie sukcesu niezależnym operatorom MVNO, pomimo oferowania przez nich bardzo atrakcyjnych warunków.

– Mimo trudnej decyzji, jesteśmy pewni, że kompetencje biznesowe i technologiczne pozyskane przez spółkę w obszarze telekomunikacyjnym wpłyną pozytywnie na dynamiczny rozwój nowej – w tym również mobilnej – platformy komunikacyjnej GG, która jest dla nas nadrzędnym celem strategicznym. Warto przypomnieć, że już teraz z mobilnych wersji Gadu-Gadu w telefonie korzysta w skali miesiąca ponad 700 tys. użytkowników komórek i liczba ta stale rośnie.

Świat usług mobilnych jest zatem dla nas bardzo atrakcyjny – komentuje Tomasz Jażdżyński, prezes Zarządu GG Network S.A. Zakończenie świadczenia usługi GaduAIR zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującym Regulaminem Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych GG Network, a warunki podstawowej oferty GaduAIR zostaną utrzymane bez zmian aż do dnia 31.10.2011. Wszyscy Klienci sieci GaduAIR mają możliwość przeniesienia swojego numeru do innego, dowolnego operatora komórkowego lub wystąpienia z wnioskiem o zwrot niewykorzystanych środków.

Szczegółowe informacje oraz procedury dostępne są na stronie internetowej www.gaduair.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta GaduAIR. Telefonia GaduAIR – www.gaduair.pl – została uruchomiona w maju 2009 roku. Usługa działa w modelu wirtualnego operatora komórkowego (MVNO) w oparciu o infrastrukturę sieci Plus. W uznaniu dla atrakcyjności oferty, w 2010 roku sieć GaduAIR otrzymała tytuł Prepaida Roku.”

Cóż znaczy to dla wszystkich użytkowników sieci? Poza zmianą operatora również przestrogę że operatorzy wirtualni nie stanowią w Polsce zbyt wielkiej siły i nawet mimo konkurencyjnych stawek nie są w stanie się utrzymać na rynku. Łączymy się w bólu bo jest to duża strata i mniejsza konkurencja zawsze niekorzystnie wpływa na stawki i oferty operatorów. 

Kolejne dwie luki w zabezpieczeniach Androida

Wcześniejszy wpis

HTC Wildfire S

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne