Google wprowadza językowe wsparcie dla Voice Actions

Dzisiaj Google postanowiło uszczęśliwić niektórych z mieszkańców Europy wprowadzając wsparcie językowe dla swojej usługi Voice Actions. Od teraz będziemy mogli dyktować wiadomości, maile, nawiązywać połączenia i tym podobne, mówiąc do swojego smartfonu, czy tabletu w języku francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i angielskim (chodzi o brytyjski angielski).

Wszystko co trzeba zrobić to nacisnąć przycisk mikrofonu na ekranie głównym w polu wyszukiwania Google i otworzyć aplikację wyszukiwania głosowego, lub po prostu nacisnąć przycisk wyszukiwania na telefonie aby otworzyć pole „ Mów teraz„. Później jedyne co będziemy musieli zrobić to zacząć mówić, pod warunkiem że posługujemy się którymś z wyżej wspomnianych języków.

A co z tymi, którzy nie znają któregoś z powyższych języków? No cóż, pozostają w zasadzie tylko dwa wyjścia. Pierwsze to wziąć korepetycje z języków obcych, a drugie to cierpliwie czekać aż Google znów rozszerzy wsparcie dla innych języków, np. polskiego. Pytanie tylko kiedy i czy w ogóle coś takiego nastąpi. Mam nadzieję że tak.

 

Źródło: engadget

 

More Stories
Apple blokuje możliwość downgrade softu?