0

Jeszcze nie tak dawno mówiło się o tym, że Samsung przymierza się do zakupu webOS. Jednak przedstawiciele Samsunga stanowczo odcięli się od tego pomysłu, twierdząc że nie mają nic takiego w planach. Dzisiaj natomiast wyszła wiadomość jakoby HTC był poważnie zainteresowany tym systemem. Czyżbyśmy mieli zatem wkrótce możliwość zakupu smartfonu, sygnowanym logo HTC, z tym OSem? Jak podaje tajwańska agencja prasowa, prezes HTC, Cher Wang, potwierdziła że taka ewentualność jest rozważana.

“Poważnie się nad tym zastanawialiśmy i dyskutowaliśmy wewnątrz firmy o tym, ale nie będziemy działać pochopnie

Na obecną chwilę jedynym gotowym systemem, który mógłby zostać zakupiony przez HTC jest właśnie webOS,  jednak Cher Wang jasno podkreśla, że nie jest to jedyny system jaki jest brany pod uwagę. Kontynuując swoją wypowiedź Wang stwierdziała:

“Możemy użyć dowolnego systemu.  Jesteśmy w stanie dokonać rzeczy odmiennych od naszych konkurentów, dodając drugą lub trzecią warstwę platformy. Nasza siła leży w zrozumieniu systemu operacyjnego, ale to nie znaczy że musimy go produkować”.

W całej sprawie zastanawiający jest fakt iż pod uwagę są również brane inne systemy oprócz webOS. A biorąc pod uwagę, że HTC produkuje już telefony zarówno z Androidem jak i WindowsPhone na pokładzie dużo możliwości nie zostało, więc może chodzi o iOS? Choć to ostatnie wydaje się mało prawdopodobne.

 

Źródło: engadget

 

 

HTC zapowiada konferencję na 20 września

Wcześniejszy wpis

Motorola wprowadza telefon dla fanów Facebooka

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Inne