Porcja gier i aplikacji – iOS [09.09]

Witam w kolejnej porcji gier i aplikacji na platformę iOS. Liczę że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Z technicznych rzeczy- w  każdym odcinku postanowiłem prezentować dodatkowo jedną grę lub aplikację z Cydii. Ci co mają jajlbreak mogą ją przetestować, zaś pozostali może się na niego skuszą. Zapraszam do czytania.

SBsettings

Aplikacja którą postanowiłem zaprezentować to dla mnie absolutny MUST HAVE- SBsettings. Pozwala mieć pod ręką wszystkie najczęściej używane ustawienia pod ręką czyli w moim wypadku włączanie/wyłączanie transmisji danych, sieci 3G, wifi, bluetooth, trybu offline czy regulacja oświetlenia. Dodatkowo możemy zobaczyć ile mamy wolnej pamięci ram, zamykać procesy, zrobić restart i wiele więcej. Po instalacji w górnej belce (tej na której mamy zegar, pasek baterii etc.) należy po całej jej długości przesunąć palcem w lewą stronę (można ustawić to sobie w aktywatorze na własne gesty) Zawsze pod ręką. Instalacja jest prosta i nawet laik sobie z nią poradzi. Dodatkowo możemy spersonalizować wygląd za pomocą motywów oraz funkcjonalność z pomocą dodatków.
Serdecznie polecam, nie trzeba dodawać żadnych repozytoriów, dostępna jest za darmo.

Cena: free

 

AppShoper

Aplikacja serwisu który umożliwia nam zaoszczędzenie śledzenie na bieżąco promocje w AppStore.  Pozwala to nam kupować  płatne aplikacje po niższych cenach lub całkowicie za darmo. Sam tym sposobem zaoszczędziłem sporo. Więc naprawdę warto. Sam program nie jest zbyt rozbudowany, choć oferuje wszystko to co potrzebne. Mamy więc sortowanie na aplikacje/gry czy mają być darmowe, płatne, nowe, przeceny oraz filtrowanie wg urządzeń iphone/ipad. Posiada prosty i przejrzysty interfejs. Do działania wymaga oczywiście połączenia z Internetem. Możemy w karcie „my wish” dodawać gry lub aplikacje na której promocję czekamy- jeśli się pojawi  zostaniemy o tym powiadomieni. Choć program jest bezpłatny to jesteśmy skazani na oglądanie reklam ale korzyści płynące z używania są zdecydowanie warte tej drobnej niedogodności. By korzystać z funkcji „my wish” oraz „my apps” musimy się zarejestrować. Warto przetestować, wszak nic nas to nie kosztuje.

Cena: free

 

Galaxy on Fire II

Jedna z bardziej rozbudowanych i wciągających gier na iPhone i iPada. Posiada piękną grafikę w 3D. Choć wymaga sporo mocy więc obsługuje urządzenia od 3GS w górę. Ale co oferuje sama gra? Eksplorację kosmosu, nieliniową fabułę, dla osób nie mających bliskiej relacji z językiem angielskim ważne będzie na pewno to że mamy wbudowany te język polski. Ale z czym się to je? Otóż jak wprowadza nas pierwsza misja mamy do czynienia z pilotem statku kosmicznego. Podczas misji eksterminacji piratów dochodzi do awarii jego pojazdu i traci przytomność. Gdy się budzi jego statek to wrak, zaś on sam nie wie gdzie jest. Dalej to gracz steruje poczynaniami bohatera. Eksploruje kosmos, odkrywa nowe planety, zapoznaje się z rasami żyjącymi w świecie gry (są cztery i jeśli utożsamiamy się z jedną to druga jest do nas nastawiona dość wrogo), kupujemy nowe statki kosmiczne (od lekkich myśliwców po ciężkie okręty wojenne) które potem ulepszamy kupując nowy ekwipunek, broń etc. Fabuła i sama rozgrywka jest popychana poprzez wykonywanie misji. Nawet jak przejdziemy główny wątek mamy setki misji pobocznych, kupę przedmiotów do zdobycia, osiągnięć do odblokowania (wsparcie dla game center) oraz dodatki do kupienia. Po kupieniu DLC mamy nowe przedmioty, statki i misje. Więc gra się nie znudzi długo, problemem może być wysoka cena lecz która gra zapewni nam tyle godzin rozrywki?

Cena:€7,99

 

Wezwij Taxi

Genialna w swej prostocie aplikacja którą docenią osoby często jeżdżące taksówkami lub podróżują po różnych miastach. Oferuje wyszukiwanie najtańszej korporacji w największych miastach w Polsce dzięki czemu nie musimy szukać nic na własną rękę. Ma wbudowaną funkcję dodawania ulubionych pozycji więc nie musimy za każdym razem szukać od początku. Ma również ciekawą funkcję „taksometr” który liczy nam trasę którą przejechaliśmy i kwotę jaką powinniśmy uiścić za przejazd. Czyżby sposób na nieuczciwych taksiarzy? Z pewnością. Nawet jeśli taksi jeździmy sporadycznie to warto mieć ją w swoim urządzeniu. Tym bardziej że jest darmowa.

Cena: free

 

iTablice

iTablice jest polską aplikacją, pozwalającą nam na przeglądanie bazy wyróżników tablic rejestracyjnych, tzn. pierwszych kilku liter znajdujących się na każdej rejestracji. Możemy szukać wg. wyróżnika lub powiatu. Po wybraniu jedej pozycji otrzymujemy informację o nazwie oraz herbie województwa, nazwie powiatu oraz wyróżnika rejestracji. Jest to właściwie wszystko. plikacja nie posiada żadnych opcji, które możemy ustawić. Szkoda tylko, że nie ma podziału na poszczególne dzielnice Warszawy (każda ma inny wyróżnik). Zamiast tego wszystkie warszawskie rejestracje są zgrupowane w 1 pozycji. Jeśli czasami zastanawiacie się, skąd pochodzi samochód jadący przed wami, to iTablice mogą być ciekawą aplikacją a jej cena jest jeszcze akceptowalna.

Cena: €0.79

by Dominik Gajowniczek & Andrzej Wojciechowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

More Stories
Nowa mocarna Xperia jeszcze w lutym!