Apple VS Samsung odc.2

Wczoraj pisaliśmy o pozwie jaki wnieśli prawnicy Appla przeciwko Samsungowi w Japonii, a dziś na jaw wyszła kolejna informacja dotycząca starcia tych dwóch gigantów, aczkolwiek tym razem rzecz dzieje się u naszych  zachodnich sąsiadów. Otóż jak się dzisiaj dowiedzieliśmy sąd niemiecki podtrzymał w mocy swój wcześniejszy wyrok dotyczący zakazu sprzedaży tabletów Samsunga na terenie Niemiec.

Decyzja ta jest o tyle dziwna iż na początku sąd niemiecki zarządził, niezgodnie z prawem jak się później okazało, o czasowym zakazie sprzedaży tabletów w całej Europie. W związku z tym iż decyzja ta była niezgoda z prawem wydawało się, że jest tylko kwestią czasu kiedy sąd niemiecki uchyli ten zakaz również na terenie Niemiec. Niemniej jednak po apelacji wniesionej przez Samsunga, sąd w Niemczech postanowił podtrzymać zakaz czasowej sprzedaży tabletów na terenie kraju.

Dla przypomnienia napiszę, że cała sprawa dotyczy patentów należących do Apple, a które to miał rzekomo naruszyć Samsung przy produkcji swoich urządzeń. Co ciekawe na podstawie tych samych dowodów, które zostały przedstawione w niemieckim sądzie, sąd w Holandii odrzucił wniosek o zakazie sprzedaży. Tak więc wojna trwa w najlepsze i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało nastąpić zawieszenie broni.

 

More Stories
MWC 2018: Nowe smartfony ZTE. Poznajcie Blade V9 oraz Blade V9 Vita