0

Wszyscy wyczekujemy premiery urządzeń Nokii z systemem Microsoftu. Nic w tym dziwnego w końcu Nokia po podpisaniu porozumienia z Microsoftem pracuje nad wprowadzeniem Windows Phone. Mimo to ostatnio wiele dzieje się wokół juz przecież “archaicznego”  Symbiana. Najpierw Aktualizacja “Anna” potem “Belle”, teraz… Nokia zaczyna przenosić pakiet office na swoje urządzenia oparte na Symbianie. Będzie to ewidentna korzyść z porozumienia między firmami nie tylko dla przyszłych posiadaczy Windows Phonów ale również dla obecnych posiadaczy Symbianów.

Nokia wraz Microsoftem planują wprowadzenie aplikacji biurowych dla urządzeń wyposażonych w Symbiana Belle za pomocą aktualizacji po nazwą: “Microsoft Apps”. Będzie to pakiet aplikacji biurowych. Począwszy od końca IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. aplikacje Microsoft Apps będą oferować narzędzia do współpracy i pracy biurowej, takie jak Microsoft Lync 2010 Mobile, Microsoft OneNote, Microsoft PowerPoint® Broadcast i Microsoft Document Connection (z dostępem do Microsoft SharePoint) w urządzeniach z Symbian Belle. W ramach kolejnej aktualizacji w pierwszej połowie 2012 roku pojawi się także Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako aplikacje macierzyste — po raz pierwszy poza platformą Windows.

W ramach kolejnej aktualizacji  w I połowie 2012 r. zostaną dodane zostaną dodane Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako macierzyste aplikacje — po raz pierwszy poza platformą Windows oraz pojawią się nowe funkcje aplikacji firmy Microsoft, w tym:Synchronizacja Microsoft OneNote z serwerem SharePoint (dodatkowo do SkyDrive).

Microsoft Apps będą dostępne do pobrania przez telefon lub komputer i działać będą w urządzeniach Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia Oro.

Niewątpliwe będzie to przydatna aktualizacji do zastosowań biurowych. Czy Nokia  stara się przyzwyczaić użytkowników do tego co przyniesie Windows Phone?  Jak sądzicie  czy Symbian  na tym dużo skorzysta ?-przekonamy się o tym juz wkrótce.

źródło: Nokia

Nowy dwurdzeniowy telefon od LG

Wcześniejszy wpis

Tablety z procesorem Tegra3 w tym roku?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy