Porcja gier i aplikacji – iOS [27.08]

Witam i zapraszam na ostatnią już w tym miesiącu paczkę gier i aplikacji na iOS.

Gry

Paper Toss

Paper Toss jest popularną grą na iOS, która polega na rzucaniu wirtualną papierową kulką do kosza. Gra jest bardzo prosta i jedyne o co w niej chodzi to podbijanie rekordów, co właśnie jest kluczem do sukcesu tej gry. Do wyboru mamy kilka różnych miejsc, gdzie rzucamy w kilku różnych poziomach trudności. Utrudnieniem w czasie gry jest wiatrak, przez który nasza papierowa kulka nie leci prosto.w zależności od poziomu trudności skorygować wiatr może być całkiem łatwo, lub wręcz ekstremalnie trudno. Zdecydowanie nie polecam tej gry tym, którzy nie lubią gdy ich znajomi nie chca oddać im ich iPhone’a/iPoda/iPada. W AppStore znajdziemy wersję darmową z reklamami, które możemy usunąć za €0,79.

Cena: Free lub €0,79

Air Hockey

Air Hockey jest jedną z wielu aplikacji umożliwiających nam zagranie na ekranie naszego urządzenia w Air Hockey (zwanego też cymbergajem), którego można często spotkać w różnych miejscach razem z innymi automatami do gry. Gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi w tej grze, to polega ona na trafieniem krążkiem do bramki przeciwnika za pomocą grzybka.

Gra jest przystosowana zarówno do ekranu iPhone’a/iPoda jak i iPada. Poza tym wiele o niej powiedzieć nie można, gdyż jest to tylko kolejna wersja tej samej gry. Możemy grać sami (7 poziomów trudności), lub ze znajomym (na tym samym urządzeniu lub na dwóch połączonych bezprzewodowo). Możemy także wybrać czy chcemy grać jednym, czy dwoma krążkami na raz. Gra wspiera OpenFeint oraz Game Center. Dostępne są dwie wersje gry: płatna, oraz darmowa z reklamami.
Cena: Free lub €0,79
I Dig It
I Dig It jest wersją popularnej gry z przeglądarek internetowych. Sterujemy w niej futurystyczną koparką i nasze zadanie polega na zagłębianiu się coraz dalej pod powierzchnię ziemi w celu wydobycia coraz to cenniejszych surowców. Owe surowce możemy w odpowiednim miejscu (już na powierzchni) wymienić na pieniądze, za które zatankujemy nasz pojazd i/lub wyposażymy w lepsze podzespoły (m.in. pojemniejszy bak paliwa, czy pojemniejszy pojemnik na surowce). I w gruncie rzeczy na tym polega cała zabawa. Gra potrafi być całkiem wciągająca. Niestety, gra nie obsługuje Retiny. Jednakże dostępna jest osobna wersja na iPada, a także nowsza część gry, w której m.in. będziemy musieli kopać w dnie zbiorników wodnych.

Cena: €0,79, €2,39 (nowsza część), €5,49 (iPad)
Aplikacje
Ocarina

Ocarina jest jedną z najbardziej znanych aplikacji na iPhone’a. Smule, studio, od którego pochodzi aplikacja, stało się słynne właśnie dzięki tej aplikacji. Ocarina zmienia nasz telefon w flet, na którym możemy grać co nam się żywnie podoba (niezależnie czy umiemy to robić, czy też nie) naciskając na cztery przyciski na ekranie oraz dmuchając w mikrofon. W inernecie można znaleźć mnóstwo „chwytów” do zagrania znanych piosenek. Dodatkowo w aplikacji możemy m.in. posłuchać jak grają w tym momencie inni użytkownicy na całym świecie. Dla ludzi lubiących grać muzykę jest to aplikacja obowiązkowa.
Cena: €0,79

PrawoJazdy
PrawoJazdy jest aplikacją umożliwiającą nam naukę do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy na naszym telefonie. Do wyboru mamy pytania na kategorie A, B, C, D oraz T. Co do samych pytań egzaminacyjnych, możemy przejść do standardowego egzaminu z 18 pytaniami, gdzie możemy zrobić 2 błędy, a także wybrać naukę. W tej zakładce możemy przeglądać pełną bazę rozwiązanych pytań podzieloną na 11 grup (m.in. znaki i sygnały drogowe), a także możemy sprawdzić naszą znajomość wszystkich pytań w tych grupach. Dodatkowo aplikacja posiada m.in. dane teleadresowe WORDów, bazę znaków drogowych, kategorii praw jazdy, cenniki egzaminów, oraz dopuszczalne prędkości na różnych drogach. Szczerze polecam tę aplikację wszystkim przygotowującym się go egzaminu na prawo jazdy.

Groups
Groups jest aplikacją, która możemy zastąpić standardową aplikację Kontakty lub nawet Telefon. Pozwala nam na tworzenie grup kontaktów (np. znajomych ze szkoły), przy czym jeden kontakt może być przypisany do wielu grup. Do tego utworzone przez nas grupy są również wyświetlane w aplikacji Kontakty. W samej aplikacji możemy utworzyć nowy kontakt, grupę, lub inteligentną grupę (w jej skład wejdą wszystkie kontakty spełniające ustalone przez nas założenia, np. nie posiada wpisanego pseudonimu) oraz możemy wysłać e-maila lub SMSa do wszystkich, bądź wybranej grupy osób. Na liście obok każdego kontaktu wyświetlane jest zdjęcie jakie mu przypisaliśmy.

Po wybraniu jednego z naszych kontaktów możemy do niego zadzwonić, wysłać SMS (oczywiście możemy wybrać numer, jeśli mamy zapisanych kilka), e-mail oraz mamy dostęp do wszystkich uzupełnionych danych. Co więcej, z poziomu aplikacji, możemy wysłać e-mailem wszystkie informacje dotyczące tego kontaktu. My jedynie musimy wybrać odbiorcę wiadomości.
Cena: €3,45