Google przejmuję Motorole

Google dzieli już tylko jeden mały krok od swojej największej transakcji w historii firmy. Chodzi oczywiście o plany przejęcia Motoroli. Za akcje tego amerykańskiego producenta telefonów i tabletów, koncern z Mountain View ma zapłacić 12,5 mld $, co stanowi ponad 60% więcej niż faktyczna wycena akcji na nowojorskiej giełdzie.

 Należy tutaj jednak podkreślić fakt, że Motorola jest największym w USA posiadaczem patentów w dziedzinie telekomunikacji . Szacuje się że posiada ona pakiet 24 500 patentów, które wraz z przejęciem firmy przez giganta z Mountain View stały by się jego własnością. Jak podkreślają analitycy, przejęcie przez Google akcji Motoroli powinno dodatkowo wzmocnić pozycję Androida na rynku światowym, choć i tak obecnie jest to najlepiej sprzedający się system na smartfony (w II kw. br sprzedaż wzrosła czterokrotnie).

 Jak oznajmił w wywiadzie prezes Google, Lary Page, Android dalej pozostanie otwartym systemem, a Motorola ma być przez koncern traktowana jako osobny projekt.

 „Wielu producentów sprzętu ma swój wkład w sukces Androida i zamierzamy nadal z nimi współpracować” – zapewnił Page na oficjalnym blogu Google.

 Do sfinalizowania transakcji ma dojść pod koniec bieżącego roku.

Źródło: Mediarun.pl

More Stories
Sony Xperia XA1 Plus – recenzja