0

Nie po raz pierwszy i (niestety) nie po raz ostatni użytkownicy Androida są narażeni na złośliwe oprogramowanie. Tym razem twórcy takiego oprogramowania postanowili wykorzystać rosnącą popularność najnowszej usługi społecznościowej od Google i za jej pomocą oszukać nieświadomych użytkowników Androida.

Według Trend Mikro używając Google + możemy mieć do czynienia z najnowszą wersją złośliwego oprogramowania o nazwie „Nickispy.C”. Kod ten wykorzystuje takie same ikony co aplikacja Google + przez co trudno go wykryć. Aplikacja oprócz kradzieży wiadomości tekstowych, danych odnośnie naszej lokacji, rejestrów połączeń potrafi nagrywać nasze prywatne rozmowy telefoniczne, które później mogą być odsłuchiwane przez osoby trzecie. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jaką drogą rozprzestrzenia się malware, czy za pomocą Android Marketu, stron trzecich oferujących aplikację na Androida czy po prostu za pomocą internetu.

Pocieszająca może być wiadomość, że malware jest tylko groźne dla użytkowników starszych wersji Androida do wersji 2.2. Użytkownicy nowszych wersji systemu od Google, czyli 2.3, mogą raczej spać spokojnie gdyż nowsza wersja systemu Google zawiera stosowną łatkę, która nie pozwala aplikacją zmieniać jakichkolwiek ustawień naszego telefonu bez naszej wiedzy. Niestety według najnowszych danych ponad 70% użytkowników Androida dalej korzysta z starszych wersji tego systemu.

 

Źródło: phandroid

Porcja gier i aplikacji – iOS [13.08]

Wcześniejszy wpis

Android 2.3.4 dla LG Optimus 2X już wkrótce?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android