0

Ostatnio Nokia skupia się na pracach nad wprowadzeniem Windows Phone 7 wraz ze swoimi smartfonami. Do tego czasu firma musi jakoś przetrwać. Niedawno widzieliśmy zapowiedz smartfonu opartego o MeeGo czyli N9 oraz wiele zdawkowych informacji na jego temat. Obecnie Nokia dotrzymuje swojej obietnicy o wprowadzeniu 10 smartfonów opartych o system Symbian do końca tego roku, prezentując nam Nokie 500

Polska premiera Nokii 500 odbyła się 1 sierpnia w klubie “De lite” w Warszawie na której mieliśmy przyjemność być. Zapraszam również na relacje z konferencji na naszej stronie.

Nokia kolejny raz miesza w swoim portfolio nadając trzycyfrową nazwę nowemu modelowi. Może się wydawać ze wraca do korzeni ponieważ jedne z pierwszych noki nosiły właśnie trzycyfrowe nazwy.

Co oferuje nowa Nokia ?

Najważniejszym  elementem telefonu jest procesor 1Ghz który pojawia sie w urządzeniach Nokii z Symbianem “Anna” po raz pierwszy. Telefon posiada 2 GB pamięci wbudowanej oraz możliwość rozszerzenia jej do 32 GB poprzez karty w standardzie micro SD. Wyświetlacz w standardzie TFT o wielkości 3.2″ i parametrach 16:9 nHD (640 x 360 pikseli) z możliwością wyświetlania 16 milionów kolorów.

Kamerę 5Mpx. z funkcją autofocusa niestety bez lampy błyskowej. Telefon oferuje łączność HSPA+ 14,4 Mbps Prócz tego wbudowana karta sieciowa WiFi w standardzie 802.11 b/g/n, moduł Bluetooth 2.1, A-GPS oraz radio FM. Trzeba również wspomnieć o czujnikach takich jak akcelerometr, magnetometr, czujnik zbliżeniowy oraz czujnik natężenia światła.

Wymiary urządzenia to 111,3 x 53,8 x 14,1 mm przy wadze 93 gramów. Ciekawa opcją w tym modelu są wymienne obudowy ponieważ do każdego egzemplarza dołączone zostaną 2 dodatkowe pokrywy baterii w wybranych przez nabywcę kolorach.

Telefon jest wszystko mającym mid-endem a jego cena nie będzie wyższa niż 750zł w momencie wprowadzenia go do sprzedaży. Warto zauważyć ze cena ta po wejściu prawdopodobnie do wszystkich ofert naszych głównych operatorów ( jak przewiduje polski oddział Nokii) nie będzie przekraczać 100zł za smartfon w opcji abonamentowej.

Na wspomnianej wyżej konferencji mieliśmy okazje dotknąć Noki 500 i zobaczyć jak działa. Spotkaliśmy sie jednak z bardziej ociężałym działaniem systemu Symbian niż w jakimkolwiek innym modelu z tym systemem. powodem tego może być oczywiście brak optymalizacji systemu pod ten model w egzemplarzach demonstracyjnych które były do naszej dyspozycji. Jak sądzicie czy Nokia 500 da radę konkurować ze słabszymi Androidami ?

 

Źródło: Nokia Polska

Malware nagrywający rozmowy

Wcześniejszy wpis

Sony S1 i S2- Oficjalne zdjęcia i specyfikacja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy