0

Obecnie w portfelu poza gotówką nosimy m.in. kart płatnicze. Jak wszyscy wiemy, dzięki owym kartom możemy bez problemu wypłacić pieniądze z bankomatu. Ale co, jeśli jesteśmy w obcym miecie i potrzebujemy nieco więcej gotówki, ale nie wiemy gdzie jest najbliższy bankomat? W tym właśnie pomoże nam aplikacja Bankomaty.

Jest to kolejna prosta, ale niezwykle przydatna aplikacja. Robi to, co powinna i nic poza tym. Według tego, co podają autorzy aplikacji, dzięki niej otrzymujemy dostęp do danych ponad 16 000 bankomatów w naszym kraju z większości polskich banków oraz sieci (patrz poniższy screen).

Po uruchomieniu aplikacji możemy przeglądać bankomaty wg. wybranych przez nas kryteriów. Mamy również dostęp do informacji dotyczących samej aplikacji (powyższy screen) oraz opis funkcji.

Po wybraniu pierwszej opcji aplikacja prosi nas o wybranie sieci bankomatów, które chcemy przeglądać (możemy wybrać dowolną liczbę sieci). Do tego jednym przyciskiem możemy zaznaczyć lub odznaczyć wszystkie sieci.

Dalej mamy do wyboru województwo oraz miejscowość, która nas interesuje. Możemy przeglądać bankomaty wg. listy (kolejność jest alfabetyczna – wg. adresów) lub na mapie. Jeśli wybierzemy bankomat w widoku mapy możemy jednym przyciskiem przenieść się do aplikacji Mapy z zaznaczoną trasą od naszego aktualnego położenia do wybranego bankomatu.

W widoku listy, po wybraniu bankomatu otrzymujemy o nim więcej informacji ze strony www.karty.pl.

Drugą opcją dostępną z ekranu początkowego aplikacji jest wyszukiwanie bankomatu po nazwie. tutaj również możemy wybrać sieci bankomatów. Poza tym trzeba uzupełnić pola dotyczące interesującej nas miejscowości oraz ulicy.

Następną opcją jest wyszukiwanie bankomatów w pobliżu wybranego przez nas adresu. Jak zwykle mamy do wyboru sieci. Do tego należy wpisać miasto oraz ulicę. W gruncie rzeczy opcja ta różni się od poprzedniej tylko tym, że, przy wpisanym tym samym adresie, pokazuje również bankomaty nieco (w zależności od punktu) od wybranego miejsca.

Ostatnią opcją jest wyszukanie bankomatów najbliżej miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy. Tutaj także możemy wybrać interesującą nas sieć oraz przeglądać bankomaty w formie listy lub na mapie.

Niewątpliwymi zaletami aplikacji jest działanie zarówno na iPhonie/iPodzie jak i iPadzie. Do tego niezależnie od urządzenia, aplikacja działa w pionie i w poziomie. Do tego ma bardzo przystępną i, moim zdaniem, właściwą cenę. Interface jest prosty i minimalistyczny. Szkoda, że nie jest w pełni przystosowany do wyświetlaczy Retina (i za to minus).

Muszę przyznać, że mi Bankomaty już niejednokrotnie się przydały. Grzech nie kupić za tę cenę. Aplikację oceniam na 4.5/5. Możecie ją kupić w AppStore za 0,79€.

PopCap kupione przez EA

Wcześniejszy wpis

Gingerbread dla Desire Z już dostępny

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS - Programy