0

Pewnie większość z Was korzysta z różnego rodzaju przypominaczy, np. alarmów w telefonach. Są niezwykle przydatne, jeśli nie chcemy zapomnieć o zrobieniu czegoś o konkretnej porze. Ale co, jeśli ważniejsze niż godzina, jest miejsce, w którym chcielibyśmy dostać przypomnienie? Przykładowo nie wiemy o której godzinie wrócimy z pracy/szkoły, ale będąc w domu musimy zrobić coś ważnego, o czym możemy zapomnieć. Innym przykładem może być ranny budzik (do pracy albo szkoły), którego zawsze zapominamy wyłączyć na wakacjach. W takich przypadkach pomoże nam aplikacja Place Clock.

 

Po uruchomieniu aplikacji widzimy dotychczas ustawione przypomnienia. Możemy edytować lub dodać nowe. Minimalizm godny Apple.

Po naciśnięciu na + możemy ustawić alarm miejscowy lub czasowy. Zarówno w jednym, jak i w drugim możemy ustalić podstawowe cechy drugiego (np. w alarmie czasowym możemy ustawić w jakim miejscu/poza jakim obszarem chcemy otrzymać powiadomienie).

Po wybraniu alarmu miejscowego możemy ustawić takie rzeczy jak miejsce (możemy zapisać i nazwać dowolną liczbę punktów geograficznych wpisując adres, zaznaczając miejsce na mapie lub dodając nasze aktualne położenie), czy alarm ma zadziałać po znalezieniu się w ustalonym miejscu, po jego opuszczeniu, czy w okolicy – max. 50 km (patrz poniższy screen).

Do tego mamy jeszcze takie opcje jak opóźnienie alarmu, etykieta alarmu, jego dźwięk (do wyboru jest 8 dźwięków), powtarzanie, drzemka, a także możemy ustalić opcje dotyczące dni i godzin w jakich alarm ma działać.

W przypadku alarmu czasowego mamy do ustawienia standardowe rzeczy (np. czas, drzemka, czy dźwięk) oraz możemy ustawić, aby alarm działał tylko w danym miejscu (lub po jego opuszczeniu, czy też w okolicy – tak jak w przypadku alarmu miejscowego).

W zasadzie to tyle. Aplikacja jest bardzo prosta, ale funkcjonalna. Interface jest ładny, przejrzysty i minimalistyczny. Jedyne co może nieco denerwować to ciągła obecność ikonki lokalizacji obok baterii, gdy program działa w tle (aby zniknęła trzeba ją włączyć w pasku multitaskingu). Ale to już jest wina Apple. Poza tym brakuje mi trochę pozostałych opcji ze standardowego zegara (np. stoper, czy minutnik), aby móc tą aplikacją zastąpić wspomniany wyżej standardowy Zegar.

Za to, że aplikacja ma w gruncie rzeczy mało możliwości, przez co również wąskie zastosowanie, dostaje ocenę 4/5 (plus dla autorów za cenę adekwatną do możliwości programu). Place Clock możecie kupić w AppStore za 0,79€.

Nokia Australia – zapowiedź nowego Symbiana

Wcześniejszy wpis

Androidowcy chętnie wybierają iPady

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS - Programy