Zenonia 3 recenzja

Stosunkowo niewiele powstało gier na platformy mobilne, które są tak dopracowane i rozległe jak najnowsze dzieło studia Gamevil. Zenonia 3 jest na to dobrym przykładem, że warto tworzyć tytuły, które dają graczom kilkanaście godzin rozgrywki.  Twórcy szumnie zapowiadali ten tytuł jako Action RPG, trochę w tym przesady trafniejsze według mnie jest zakategoryzowanie go do gatunku hack and slash.

Ale zacznijmy od początku. Jak to bywa w światach fantasy co jakiś czas dręczą je przeróżne czarne charaktery, a my jako Ci praworządni i dobrzy mamy to zło zniszczyć, w Zenonii 3 mniej więcej tak rysuje się historia, jest ona dodatkowo urozmaicona przeróżnymi wątkami, ale gdy choć na chwilę „wyłączymy się” możemy pogubić się w całej fabule. Gdyż co niemal co chwilę  jesteśmy przenoszeni, teleportowani do różnych krain, światów etc. i tutaj mam pierwsze zastrzeżenie do Zenonii. Historia jest poprowadzona dosyć chaotycznie, a same dialogi czy cutscenki są niemiłosiernie długie i rzadko, który gracz będzie w stanie je wszystkie obejrzeć. Grając w tę grę miałem po części wrażenie, że oglądam film.  Twórcy ze studia Gamevil oddali nam do eksplorowania ogromny świat oraz masę zadań, na długie godziny możemy „wsiąknąć” w grę. Zważywszy na to że zarówno lokacje jak i kreatury, które musimy zlikwidować na swojej drodze są niezwykle różnorodne i nie jesteśmy w stanie się nimi znudzić .  Wartym zaznaczenia jest fakt, że prócz typowej rozgrywki singiel player mamy udostępnionych kilka opcji sieciowych chociażby areny PvP. Dla tych, którzy chcą na chwilę „odsapnąć” od głównego wątku opcje te będą jak znalazł, a przez to wydłuża się również żywotność tytułu.  Gracze poszukujących w RPG-ach statystyk, tabelek dużej ilości przedmiotów, na pewno nie będą się czuć zawiedzeni, mamy dostęp do kilku stron z tabelkami, umiejętnościami jest w czym przebierać.

Od strony audiowizualnej nie można mieć zastrzeżeń, Zenonia 3 ma swój niepowtarzalny design wzorowany na starszych grach chociażby z Nintendo DS czy Game Boy’ów, do tego wszystkiego jeszcze charakterystyczna kreska mangowa i mamy gotowy styl najnowszego tytułu ze stajni Gamevil. Grafika prezentuje się dobrze i jest miła dla oka, lecz sam interfejs początkowo może stwarzać problemy. Przede wszystkim wszystkie menusy wyświetlane na ekranie są małe przez co wielokrotnie zdarzyło mi się otworzyć nie te co chciałem opcje, gdyby były odrobinę większe problemu by nie było, ale na tę przypadłość ”choruje” cała seria Zenonia.

Podsumowując dla tych którzy poszukują dobrze wykonanego hack and slasha, który zapewni rozgrywkę na najwyższym poziomie to dobrze trafiliście. Za darmo dostajecie tytuł który umili Wam wakacyjną podróż.

Zalety:

– niezwykle rozbudowana i długa

– ciekawa oprawa graficzna

Wady

– małe ikony interfejsu

 

More Stories
Asus Vivo Tab Smart