0

W dzisiejszych czasach podróżowanie samolotem nie jest niczym wyjątkowym. Coraz więcej osób wybiera ten sposób transportu gdy jadą na wakacje lub w interesach do odległych krajów.

Żeby nie przegapić samolotu trzeba obserwować dane dotyczące swojego lotu na tablicach informujących o przylotach i odlotach, dostępnych na lotnisku. Ale czy nie lepiej byłoby udać się na kawę, czy do sklepu przed lotem zamiast pilnować lotu? W tym właśnie może nam pomóc aplikacja FlightBoard.

Po uruchomieniu aplikacji na ekranie naszego iPhone’a, iPoda lub iPada (aplikacja jest uniwersalna) pokazuje nam się tablica z odlotami z ostatnio wybranego lotniska. W prawym górnym rogu ekranu mamy strzałkę, która umożliwia nam zmianę tablicy (przyloty i odloty). Na dolnym pasku znajdziemy przycisk odpowiedzialny za odświeżenie danych oraz informację od dewelopera.

Aby wybrać interesujące nas lotnisko wystarczy w pole wyszukania (dostępne po wybraniu przycisku “Airports”) wpisać nazwę lotniska, miasto lub kraj w którym się znajduje bądź trzyznakowy kod lotniska. Można również przeglądać najbliższe lotniska dzięki lokalizacji GPS.

Niezależnie od wielkości urządzenia, w trybie pionowym aplikacja pokazuje numery lotów, lotnisko docelowe, bądź to, z którego dany samolot odleciał (oczywiście w zależności od tego, czy przeglądamy tablice przylotów, czy odlotów), wejście na pokład (gate) oraz czas przylotu lub odlotu. W trybie poziomym mamy dodatkowo informację o statusie lotu (np. czy samolot jest opóźniony, czy nie).

Po wciśnięciu w wybrany przez nas lot dostajemy więcej informacji o nim. Czy leci zgodnie z rozkładem, rozwinięcie skrótów lotnisk, między którymi lot się odbywa, o której samolot odleciał, lub ma odlecieć oraz planowany przylot, a także informację o terminalach.

Mamy także możliwość wysłania informacji o wybranym locie e-mailem, SMSem, na twittera i na facebooka. Może się to okazać przydatne. Oprócz tego możemy także zobaczyć wybrany lot w aplikacji FlightTrack, o której innym razem.

Aplikację oceniam na 4.5/5 gdyż jest bardzo prosta i ładnie wykonana (zarówno ikona jak i sama aplikacja są przystosowane do ekranu Retina), ale ze względu na ową prostotę i fakt, że jest stosunkowo rzadko używana mogłaby być nieco tańsza. FlightBoard dostępny jest w AppStore za 2,99€.

iPhone Nano, czyli piąta generacja iPoda Touch’a

Wcześniejszy wpis

2.3.4 na Galaxy S II – pierwsze wrażenia

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS - Programy