Doodle Grub recenzja

Powstała kolejna gra przypominająca klasyczną grę „Snake”, różni się jednak tym że zamiast wężem  poruszamy się śliczną pomarańczową gąsieniczką. Cel  gry jest prosty, musimy zjadać zielone jabłka, które pojawiają się na planszy. Tło gry stanowi teren pokryty trawą.  W beztroskim zbieraniu owocu przeszkadzają nam okrągłe brązowe jeżyki, wychodzące co jakiś czas z krawędzi planszy. Jeśli  jeżyk w nas wpadnie odgryza nam tylko część ciała, przegrywamy jedynie wtedy gdy zje naszą głowę .W walce z jeżykami pomagają nam małe biedronki, pojawiające się co jakiś czas na planszy. Po zjedzeniu biedronki wyrastają nam wielkie kolce, które pozwalają nam pokonać jeżyki.  Efekt trwa tylko kilka sekund więc należy go dobrze wykorzystać.

Musimy pamiętać, że żeby rozpocząć grę należy trzymać komórkę poziomo. Poruszamy się za pomocą akcelerometru, a dzięki  dodatkowym opcjom regulacji czułości możemy sami dopasować akcelerometr do swoich wymagań. Za każdym razem gdy zbieramy owoce nasz gąsienica wydłuża się. Ilość punktów za jabłko jest adekwatna do długości naszego robaczka. Na planszy pojawiają się także inne jabłka, złote oraz nadgnite. Po połknięciu nadgnitego jabłka tracimy punkty, natomiast za zdobycie złotego dostajemy pięciokrotnie więcej punktów niż za standardowe.

Gra jest przeznaczona zarówno dla graczy młodych jak i trochę starszych, którzy pamiętają pierwszego wersję „Snake” z lat siedemdziesiątych, a dzięki internetowemu rankingowi możemy porównywać swoje osiągnięcia z przyjaciółmi.

Plusy:

– barwna grafika

– przyjemne sterowanie akcelerometrem

– ranking da nam szansę porównać swoje wyniki ze znajomymi

Minusy

– naszymi przeciwnikami są tylko jeżyki (przynajmniej w wersji na Androida)

– gra nie posiada poziomów trudności, dlatego nie zajmie na długo bardziej hardkorowych graczy

More Stories
samsung
Samsung pokaże smartfon z aparatem pod ekranem!