0

Każdy potrzebuje czasami przeliczyć jakieś wartości. Szczególnie będąc w kraju takim jak Wielka Brytania, czy USA, gdzie nie używa się jednostek metrycznych. W takich przypadkach bardzo pomocne są konwertery. Jednym z nich jest Convertbot.

Convertbot od studia Tapbots jest wyjątkowym narzędziem dostępnym dla iPhone’a iiPoda Touch. Podobnie jak inne aplikacje od tego dewelopera, Convertbot wyróżnia się charakterystycznym designem aplikacji. Jest on bardzo dopracowany pod względem wizualnym, a także jest niesamowicie funkcjonalny.

Interface przypomina znany z Ipodów Click Wheel. Za jego pomocą wybieramy typ jednostek jaki chcemy przekonwertować (do dyspozycji mamy 11 rodzajów. Zaczynając odjednostek długości i wagi, przez temperaturę i prędkość, na pracy i mocy kończąc). Dotego mamy jeszcze kursy walut (aktualizowane ręcznie lub przy każdym uruchomieniuaplikacji), a także ekonomiczność (przykladowo zamiana l/100 km, na mile/galon).

Po wybraniu typu jednostek jaki chcemy przekonwertować, mamy do wyboru konkretnej jednostki. Samych wielkości jest całe mnóstwo, ale te, które uznamy za nieużyteczne możemy wyłączyć w opcjach.

Po wybraniu jednostek i naciśnięciu na pole nad kółkiem wyboru możemy wpisać konkretną liczbę, którą chcemy przekonwertować. Mamy również do dyspozycji prosty kalkulator oraz odwrócenie jednostek.

Swego rodzaju wisienką na torcie są dźwięki słyszane przy okazji każdego ruchu. Świetnie dopełniają interface przypominający nowoczesną maszynę. Biorąc pod uwagę jeszczeikonkę aplikacji, całość tworzy doskonałą całość.

Convertbot jest dostępne w Appstore za 1,59€.

Nokia zapowiada aktualizację Symbiana

Wcześniejszy wpis

HTC Watch już w sierpniu w Polsce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS - Programy