Burn the Rope recenzja

Burn the Rope to najnowsza pozycja od studia Big Blue Bubble. Jest grą logiczno-zręcznościową w której naszym głównym zadaniem jest podtrzymywanie ognia, tak by ten spalał kolejne części liny. I tutaj zaczyna się główna zabawa, gdzie za pomocą akcelerometru musimy odpowiednio „chronić” płomyk by ten mógł niszczyć dalsze elementy sznura. Żeby nie było zbyt łatwo twórcy zapewnili nam kilka dodatkowych „przeszkadzajek” czy „ficzerów”, które znaczącą urozmaicają rozgrywkę. Tak między innymi mamy kilka kolorów płomieni, które palą jedynie ten sznur w jakim jest płomyk koloru, a aby zmienić barwę ognia, należy spalić odpowiedniego koloru mrówkę, takich urozmaiceń jest kilkanaście przez co czasem trzeba się nagłowić by spalić całą linę, a te dodatkowo są poukładane w przeróżne fikuśne kształty.

 

Burn the Rope jest tytułem niezwykle przemyślanym i dopracowanym, przede wszystkim sterowanie jest w dobrze wykonane i możemy całkiem precyzyjnie sterować płomykiem. Od strony audiowizualnej również nie mam najmniejszych zastrzeżeń, animacja samego płomyka czy palenia liny są dobrze wykonane i cieszą oko.

 

Gra ta jest dostępna w Android Markecie zupełnie za darmo, ale jest w tym wszystkim haczyk. Bezpłatnie są udostępnione jedynie pierwsze 48 misji, za dostęp do kolejnych plansz niestety trzeba już zapłacić niecałe 3 dolary, co nie jest kwotą wygórowaną za bardzo dobry tytuł. Podsumowując Burn the Rope jest grą wartą uwagi przede wszystkim dlatego ze daje masę frajdy i wciąga na długie godziny.

Zalety:

– pomysłowe sterowanie

– estetyczna grafika

Wady:

– tylko 48 poziomów w wersji darmowej

More Stories
redmi note 7
Redmi Note 7 sprzedaje się rewelacyjnie