2

vCommunicator nie jest najnowszym tego typu programem na Androida (niedawno pojawiło się oficjalne Gadu-gadu na platformę Android), a mimo iż jest w fazie Alpha (Tak Alpha, dobrze czytacie! Bynajmniej tak jest napisane po otworzeniu aplikacji, w Markecie nie ma takiej informacji) jest nadal warty uwagi.

A więc po kolei. (Uwaga, niektóre dane zostały ukryte, ponieważ mogłyby naruszać prywatność) Ikonka aplikacji prezentuje się bardzo elegancko i nic nie stoi na przeszkodzie aby ją umieścić na pulpicie naszego telefonu.

 

Okienko aplikacji prezentuje się bardzo przyzwoicie. Wszystko jest na swoim miejscu, prosto i elegancko.

 

Prosta lista kontaktów, a poniżej poszczególne opisy, przyjemne dla oka, prawda?

Jak przystało na komunikator główną funkcją jest pisanie wiadomości tekstowych i wysyłanie ich do innych użytkowników. vCommunicator obsługuje sieć Gadu-Gadu, oraz Tlen za pośrednictwem Wi-Fi, czy sieci komórkowej.

Wpisywanie wiadomości jest proste i przyjemne (chodź dużo zależy od zainstalowanej klawiatury). Ja osobiście posiadam SWYPE, więc jest to naprawdę wygodne, a że program działa bardzo stabilnie jak na wersję ‘Alpha’ w tytule i wiadomości dochodzą do odbiorcy bardzo szybko.

Komunikator powinien posiadać funkcję ustawienia opisu i vCommunicator ją posiada.

 

vCommunicator posiada również wiele innych opcji.

 

 

Możemy sobie w dowolny sposób dostosować okienko rozmowy oraz włączyć obsługę avatarów na liście (nie polecam tego, ponieważ zwiększa to przepływ danych). Nie stanowi problemu również dostosowanie w jaki sposób będziemy powiadamiani o nowej wiadomości, czy to poprzez wibracje, dźwięk, czy diodę powiadomień, jeśli mamy taką w naszym telefonie.

Na koniec warto wspomnieć, że vCommunicator obsługuje również archiwum rozmów, więc nie stanowi problemu sprawdzenie o czym rozmawialiśmy z daną osobą danego dnia, czy szybkie wyszukanie linku, który ktoś nam kiedyś podesłał. Jedyna wadą tego programu jest to, iż może obsłużyć tylko po jednym koncie Gadu-Gadu i Tlen, mimo to, serdecznie polecam i sam z niego korzystam z przyjemnością!

Xperia Ray – nowe informacje

Wcześniejszy wpis

Pękające Xperie Arc

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać