0

Aktualnie w Android Markecie pojawia się masa nowych tytułów i trudno wybrać grę, która jest naprawdę dobra. Czy nowa produkcja studia Handy Games zalicza się do tej grupy? Zapraszam do przeczytania poniższej recenzji.

Aporkalypse Pigs of Doom to gra logiczna w której naszym głównym zadaniem jest przejście przez labirynt przeszkód świnkami i dotarcie do wyznaczonego miejsca. Produkcja ta z pozoru wydaje się niezwykle łatwa, lecz po przejściu kilku poziomów można się na własnej skórze przekonać, że wcale tak nie jest. Po pierwsze świnki mają specjalne umiejętności, które musimy wykorzystywać umiejętnie by przejść daną planszę. Jakie to są skille? Między innymi połykanie stogów siana (dzięki czemu możemy je przenosić z jednego miejsca na drugie) czy strzelanie kulami armatnimi, w późniejszych stadiach gry w jednej misji musimy kilka świnek przetransportować do celu przez co kluczem do ukończenia danej planszy jest rozważne używanych owych umiejętności. Po drugie same mapy stają się niezwykle rozbudowane i nieraz trzeba się nagłowić jak dotrzeć do celu.

 

 

Aporkalypse Pigs of Doom jest grą niezwykle przemyślaną przez co nie męczymy się chociażby ze sterowaniem czy innymi aspektami rozgrywki tylko czerpiemy przyjemność z rozgrywki. Sterowanie jest intuicyjne przez co możemy bez najmniejszych problemów sterować świnką i wykorzystywać jej umiejętności. Co mnie szczególnie zaskoczyło w tym tytule to, że jest on spolszczony co szczególnie rzadko się zdarza w przypadku gier na platformy mobilne. Fakt kilka razy „nadziałem” się na literówki, ale nie były one rażące  i tak twórcom należy się za tę inicjatywę duży plus. Od strony audiowizualnej również nie mam najmniejszych zastrzeżeń, grafika jest rysowana ciekawą kreską przez co miło się w  ten tytuł gra.

 

 

Handy Games wydaje gry niezwykle dopracowane i ciekawe, nie inaczej jest z Aporkalypse Pigs of Doom. Do jakością wykonania nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń, a także cieszy polityka wydawnicza niemieckiego producenta, który wydaje swoje tytuły w dwóch wersjach – darmowej wówczas jesteśmy skazani na reklamy lub płatnej gdzie reklam nie ma. Dla kogo jest ta gra? Dla wszystkich którzy chcą odpocząć przy niezobowiązującej rozgrywce.

Zalety:

– dobrze wykonany interfejs

– wciągająca rozgrywka

Wady:

– czasem potrafi „chrupnąć”

„Pierniczek” dla Optimus 2X miesiąc później

Wcześniejszy wpis

Nowości w iOS 5 beta 2

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android - Gry