0

Root Explorer

Wymagany do pełnego działania dostęp do root!

W markecie jest wiele menadżerów plików, jedne mniej rozbudowane drugie bardziej. RE plasuje się gdzieś po środku. Łączy w sobie prosty, szybki oraz intuicyjny interfejs z ogromnymi możliwościami.

Dostęp do root potrzebny jest aplikacji do montowania w trybie odczyt/zapis partycji systemowych. Tak jest, zagdza się. Możecie za pomocą tej aplikacji pogrzebać w sobie systemie, np. usunąć niepotrzebne preinstalowane aplikacje albo zmienić coś w plikach.

Zacznijmy od początku.

Interfejs użytkownika oraz możliwości aplikacji

 

 

To jedna z największych zalet tej aplikacji, natywny interfejs bez żadnych zbędnych grafik tła czy tuzina przycisków. Prosty widok folderów. Po przytrzymaniu palca na folderze czy pliku mamy dostęp do menu kontekstowego. Tutaj RE pokazuje przysłowiowe pazurki, z poziomu tego menu możemy zrobić wszystko co potrzeba między innymi.. Spakować (ZIP/RAR – tylko dekompresja i przeglądanie archiwum) i wysłać, przenieść, skopiować, ustawić prawa, usunąć, ustawić jako folder startowy czyli ten, który otworzy się po uruchomieniu aplikacji. W przypadku plików jest podobnie, w dodatku pliki tekstowe możemy edytować to jednak nie wszystko aplikacja potrafi nawet otworzyć pakiet androida (.apk), a nie jak większość aplikacji tylko go zainstalować. Dużym zaskoczeniem dla mnie była również opcja podglądu zakodowanych plików .xml z aplikacji androida, przez podgląd mam tu na myśli możliwość ich odczytania przez człowieka. Nie zabrakło również opcji utworzenia nowego pliku.

 

 

Dzięki ‘natywności’ interfejsu, listy przewijają się szybko, nic nie chrupie, a miniaturki i ikony ładują się szybko. Root Explorer po części integruje się z systemem, dzięki temu np. przy wybieraniu tapety z karty SD możecie wybrać RE zamiast androidowej galerii. Kolejną ciekawostką jest możliwość odpalenia skryptów linuksa.

Opcje

Oczywiście nie zabrakło opcji. Dość typowe dla eksploratora plików:

 

 

Podsumowując

Root Explorer jest świetnym eksploratorem plików dla osób posiadających telefon z odblokowanym systemem. Jego przejrzystość i szybkość każdego zadowoli, nie ma tu setek nie potrzebnych opcji, które powodują zdezorientowanie użytkownika.

 

Zalety:

  • Mnogość opcji
  • Dostęp do partycji systemowych w trybie odczyt/zapis
  • Integracja z systemem
  • Lekka i szybka aplikacja

Wady:

  • Dość droga aplikacja (Ok. 11zł)
  • Nie zawsze działa na urządzeniach bez dostępu do root

 

Aplikacja Facebook została zaktualizowana

Wcześniejszy wpis

Samurai II na urządzenia bez Tegra 2

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać