Tap Tap Revange 4 – recenzja

Gier typowo muzycznych na Androida trzeba szukać ze świeczką, ukazało się jedynie kilka tytułów, które nie trzymają zbyt wysokiego poziomu, ale sprawę tę zmienia nowa produkcja studia Tapulous, która święci tryumfy na iOS już od dobrych kilku lat.

Na system sygnowanym zielonym ludzikiem pojawiła się część oznaczona numerem 4 i jako jedna z pierwszych aplikacji na Androida oferowała mikrotransakcję – za prawdziwe pieniądze  z poziomu gry możemy kupować dodatkowe utwory. Wracając do sedna, w grze głównym naszym zadaniem jest uderzenie w ekran w rytm muzyki. W sumie mamy trzy linie po których zbliżają się do dołu ekranu kulki, jeśli zbliżą się do dolnej krawędzi ekranu i my odpowiednim momencie musimy ją „tapnąć” wówczas dostajemy punkty, gdy zbyt wcześnie lub zbyt późno ją przyciśniemy wówczas odejmowana jest odpowiednia ilość punktów lub dostajemy ich po prostu mniej. Dla utrudnienia twórcy dodali jeszcze tzw. Shake czyli momenty w których musimy delikatnie wstrząsnąć komórką lub wychylić ją w odpowiednią stronę. Całość jest naprawdę spójna i robi bardzo dobre wrażenie. Większość piosenek okraszona jest inną wizualizacją za co twórcom należą się duże brawa, z reguły są bardzo efektowne, choć czasami efekciarskie i przez to zamiast umilać rozgrywkę, trochę ją utrudniają, ponieważ po prostu nie widać „atakujących” kuleczek.

Początkowo w grze mamy odblokowane tylko kilka utworów, a wraz z levelowaniem na kolejne poziomy dostajemy kolejne sample. Na szczęście lista darmowych kawałków jest naprawdę duża i  na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno popowe, rockowe, ale także hip-hopowe czy metalowe. Listę utworów możemy również powiększyć kupując za pieniądze nowe kawałki, z reguły są to hity , choć twórcy każą sobie za nie słono płacić za 2 utwory Seleny Gomez musimy zapłacić niecałego dolara, natomiast za paczkę kawałków Lady Gagi musimy zapłacić już 10$. W najnowszej odsłonie Tap Tap twórcy dodali różne opcje społecznościowe, przede wszystkim możemy pochwalić się swoimi wynikami z innymi znajomymi za pośrednictwem facebooka, wyzwać innych na pojedynek.  Prócz rozgrywki singel player, mamy możliwość zmierzyć się z „żywymi graczami”. Tutaj tak naprawdę Tap Tap Revange pokazuje pazur, gra naprawdę daję masy frajdy i jest dużym wyzwaniem. Choć gra wieloosobowa nie jest pozbawiona wad –  często zdarzają się lagi serwerów, które uniemożliwiają rozgrywkę.

Dla kogo jest ta gra? Na pewno dla tych, których muzyka jest życiem i nie wyobrażają sobie  przejazdu komunikacją miejską bez swojego ulubionego kawałka, dla pozostałych na pewno przyniesie masę zabawy i dzięki zróżnicowanemu poziomowi trudności nie sprawi problemów laikom. Tap Tap Revenge 4 jest absolutnym numerem jeden wśród gier muzycznych na Androida, a aktualnie jest dostępna w Android Markecie zupełnie za darmo.

/wp-content/uploads/2011/06/QR_Code-tap-tap-revange.png

More Stories
nokia
Znamy ceny nowych Nokii