0

Gadu-Gadu to najpopularniejszy komunikator internetowy w Polsce, praktycznie od początku istnienia androida mamy do dyspozycji oficjalnego klienta tej sieci. Naturalnie na początku aplikacja posiadała ubogą funkcjonalność, a za korzystanie z niej pobierana była opłata.

Wersja 2.0

To z tą wersja nadeszła rewolucja. Całkowicie przeprojektowano interfejs aplikacji, dodano szereg nowych funkcji, a co najważniejsze z punktu widzenia przeciętnego użytkownika – zniesiono opłaty za korzystanie z programu. Od tego czasu rozwój programu jest dość dynamiczny doczekaliśmy się już  odsłony oznaczonej numerkiem  2.3.0.

Funkcjonalność

Okej, teraz czas na najważniejszą część tej recenzji. Czy MGG odstaje bardzo od klienta z Windowsa? Nie. Spójrzmy na zrzut ekranu

Jak widać wszystko jest przejrzyste. Poprawnie wyświetlane są opisy oraz awatary. Tak zaś wygląda okienko rozmowy:

Jak widać też niczego jej nie potrzeba. Przejrzysty prosty szary interfejs. Nie znajdziemy tu radia, gier czy news, ale za to wszystko co potrzebne do komunikowania się zostało zawarte wraz z konferencjami. Do tego dodano parę smaczków jak autostart, dźwięk wiadomości GG czy przesyłanie zdjęć wykonanych aparatem. Oczywiście nie zabrakło również powiadomienia o działaniu aplikacji w pasku powiadomień. Reklamy. Tak są. Jednakże, widziałem je bardzo krótko. Pojawiają się na chwile w formie naprawdę małych prostokącików w rogach aplikacji.

Podsumowanie

Całość jest naprawdę solidnie zrobiona i nie oczekuję niczego więcej po takim komunikatorze. Mam nadzieje, że ekipa tworząca MGG nie pójdzie w stronę GG z Windowsa, która znana jest ze swoich setek nie potrzebnych nikomu funkcji. Nie każdy jednak może korzystać z tego klienta, urządzenia pierwszej generacji (Era G1, HTC Magic) mają problem z tą aplikacją. Stosunkowo wolny procesor nie pozwala na płynne działanie aplikacji, zaś mała ilość pamięci ram owocuje ciągłym zabijaniem komunikatora kiedy działa w tle.

Zalety:

– Od wersji 2. 0 darmowe

– Prosty i przejrzysty interfejs

Wady:

– Działa ociężale na starszych urządzeniach

 

Gingerbread jednak na HTC Desire?

Wcześniejszy wpis

Wyciekła specyfikacja Nexus 4G

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać