0

Tym razem przyjrzymy się integracji iOS z Twitterem. Kolejna świetna funkcja. Apple integrując w niemal cały system Twittera odpowiedziało na coraz częstsze integracje Facebooka w telefonach konkurencji. A może nie dogadało się z Facebookiem w tej kwestii? Nie wiadomo. W każdym razie integrację z Twitterem uważam za mistrzostwo! Twitter jest obecny niemal na każdym kroku w iOS5 b1.

W ustawieniach

Można dodać kilka kont na które później istnieje możliwość wysyłania wiadomości. Do każdego z kont są przydzielone osobne ustawienia.

 

W kontaktach

Twitter jest również zintegrowany z kontaktami. Do każdego wpisu w książce telefonicznej można dodać dodatkowe pole z nickiem kontaktu w serwisie. Po jego tapnięciu (w szczegółach kontaktu) otworzy się aplikacja Twitter wraz z wszystkimi informacjami o koncie.

W rolce aparatu

Kolejnym miejscem gdzie można znaleźć przycisk “Tweetuj” jest rolka aparatu. Wybieramy zdjęcie które chcemy wysłać na Twittera, następnie ikonkę opcji wysyłania i na dole listy znajduje się wspomniany wcześniej przycisk.

Jeżeli mamy dodane więcej kont możliwe jest przełączanie się między nimi w czasie pisania tweeta oraz dodawanie lokalizacji.

Po wysłaniu tweeta telefon powiadomi nas o tym miłym dźwiękiem.

W Safari

Tak, tak. Z Safari też twitter jest zintegrowany. Odwiedzając jakąś ciekawą stronę, można się nią pochwalić na Twitterze. Podobnie jak w rolce aparatu wybieramy przycisk opcji i z menu “Tweetuj”.

Podyskutuj o tym na OsMobile.pl

Angry Birds na e-book readerze?

Wcześniejszy wpis

FaceTime przez 3G? – możliwe!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS