1

Tytuły takie jak Angry Birds czy Cut the Rope są dobrze znane użytkownikom urządzeń mobilnych. Dzięki swej prostocie zdobyły serca milionów użytkowników. Ostatnio do ich wąskiego grona próbuje dołączyć produkcja Tiny Wings. Gra od początku marca zajmuje pierwsze miejsce na liście płatnych aplikacji iTunes AppStore. Czy biedny i mały ptaszek będzie w stanie pokonać waleczne ptaszyska z Angry Birds?

Tiny Wings jest bardzo prosta, a mimo to jest w stanie przyciągnąć nas przed ekranu iZabawek, na długi okres czasu.. Głównym bohaterem jest mały ptaszek, który chciałby polatać, jednak nie posiada odpowiednio długich skrzydeł. Aby mu pomóc, dotykamy jednym palcem podczas zjeżdżania z górki. I to tyle, jeśli chodzi o sterowanie – proste nieprawdaż ? Sterowanie zdecydowanie  jedno z najbardziej minimalistycznych, z jakimi miałem przyjemność obcować.


Naliczanie punktów również odbywa się w bardzo prosty sposób – im dalej, tym więcej. Bonusowe jednostki zdobywamy za zbieranie monet, idealni ślizg na jednym ze wzgórz lub ‘dotknięcie’ chmur. Producenci przygotowali także do wykonania zadania. Dla przykładu musimy zebrać 200 monet. Po wykonaniu ich odblokowujemy kolejny poziom mnożnika punktów. W aplikacji na próżno szukać odrębnych poziomów zaawansowania, mamy tylko kolejne wyspy, na których zmienia się kolorystyka i ukształtowanie terenu – niby nic, a cos. Nie można zwalniać tempa, gdyż szybko ‘złapie’ nas ciemność, co oznacza zakończenie rozgrywki.

Istota gry  zdecydowanie nie jest szczytem zaawansowania., przez co Niektórym może się z tego powodu szybko znudzić. Łatwo jest też zatrzymać się stosunkowo szybko w zdobywaniu nowych osiągnięć, co może odebrać dużo radości z grania. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji platformę OpenFeint, jednak najbliższa aktualizacja ma przynieść obsługę GameCenter.

Czy Tiny Wings powtórzy sukces Angry Birds? Moim zdaniem gra ma potencjał, jednak wszystko zależy od tego czy twórca postara się rozwinąć grę.

Zalety:

– ciekawa stylistyka

– minimalistyczne sterowanie

Wady

– mała ilość poziomów

– na dłuższą metę nudna

iOS 5 już odblokowany

Wcześniejszy wpis

HTC Sensation jak iPhone 4?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS - Gry