Samsung i CyanogenMod

Atin (deweloper odpowiedzialny za urządzenia serii SGS w CyanogenMod) otrzymał darmowego Galaxy S II prosto od Samsunga. Dlaczego?

Może Was to trochę zdziwić…  Ale Samsung chcę, aby Atin zajął się również tym modelem! To nie koniec, deweloper otrzymał również część dokumentacji technicznej, która ułatwi udostępnienie CM na tym modelu. Na swoim twitterze Atin wyjaśnia, że nie mógł otrzymać całego kodu i dokumentacji ze względu na to, że nie wszystko co znajduje się w SGS2 jest wyprodukowane przez Samsunga przez co firma nie może dzielić się kodem i dokumentacją ze wszystkimi. Atin już rozpoczął prace nad uruchomieniem wsparcia CyanogenMod dla SGS2, dodaje także, że nie usłyszymy już od niego złego słowa o Samsungu.

To ciekawe, że producenci telefonów zbliżają się do środowiska deweloperów. Nie dawno głośno było o opcji odblokowywania bootloaderów w nowych androidowych modelach  Sony Ericssona, kolejne było HTC, które najpierw ogłosiło blokowanie urządzeń, żeby później pod naciskiem społeczności Androida i fanów firmy zrezygnować z tego pomysłu. Parę dni temu usłyszeliśmy o HTCDev, a teraz ten krok Samsunga w stronę CM. Naturalnie nie możemy oczekiwać tego, że teraz każdy model będzie udostępniany deweloperom lub będzie miał możliwość odblokowania. Jednak to i tak świetne wieści, nareszcie wszyscy dostrzegają to, że Android jest systemem Open Source.

Z drugiej jednak strony… Samsung daje telefon za darmo deweloperowi po to, żeby udostępnił on na niego modyfikację po, której instalacji użytkownik straci gwarancje.

Podyskutuj o tym na OsMobile.pl

More Stories
HTC Desire C