LauncherPro zamiennik pulpitu


LauncherPro – Zamiennik pulpitu

LauncherPro to jeden z wielu dostępnych w markecie zamienników standardowego pulpitu. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak posiada kilka cech, które klasują go na jednym z pierwszych miejsc. 

Dostępnych jest wiele zamienników pulpitów, ale dlaczego warto sprawdzić LP? Na początek zapoznajmy się z jego stroną w markecie. Jak widać ma on miliony pobrań, pozytywne komentarze i prawie maksymalną ocenę.

Po pierwsze, szybkość.

LP to prawdziwy demon szybkości nawet na starszych i słabszych urządzeniach pierwszej generacji. Bardzo płynnie przechodzi między pulpitami, równie płynna jest animacja schowka aplikacji czy podglądu. Znacznie szybszy od ADW czy Sense.

Po drugie, personalizacja.

LP posiada mnóstwo opcji personalizowania, począwszy od zmiany wyglądu dockbara (ikonki u dołu ekranu) przez ukrycie paska powiadomień i ustawienia liczby pulpitów do schowka aplikacji w 3D (wodotrysk znany z Nexus One) w najnowszej wersji znalazły się już animacje przesuwania pulpitów, możliwości zmiany wszystkich ikon czy zmiana nazwy skrótu do aplikacji na pulpicie. Zmiana wyglądu jest intuicyjna, dodatkowe ikonki i motywy pobierzemy z marketu, większość opcji dostosowania wyglądu dostępna jest spod ustawień aplikacji. LauncherPro posiada również własne widżety na pulpit, ale o tym będzie dalej.

Po trzecie, opcje.

LP zaskakuje ilością opcji. Są ich dziesiątki, posegregowane w kategorie. Nawet nie znając angielskiego można szybko metodą prób i błędów dojść co do czego i po co jest. Nie ma tu setek nie potrzebnych kontrolek czy opcji, których i tak nigdy nikt nie wykorzysta. Znalazło się też coś dla użytkowników zaznanych z systemem, znajdą oni tu takie opcje jak utrzymywanie aplikacji w pamięci ram, prędkość przesuwania pulpitów, pokazywania schowka i podglądu.

Po czwarte, wersja Plus.

Podstawowa wersja LauncherPro jest darmowa, można jednak rozszerzyć funkcjonalność aplikacji kupując wersję Plus. Zakup odbywa się przez PayPal lub Android Market, cena to 2,99 $ (~9,51 zł). Osobiście dokonałem zakupu, nie dla samych nowych funkcji, a w ramach podziękowania twórcy, bardzo długo używałem wersji darmowej. Co takiego przyniesie nam wersja Plus? Na pewno widżety na pulpit, o których wspominałem wcześniej. Aczkolwiek również inne opcje, na przykład można podać zmianę rozmiaru widżetów na pulpicie. Jednak na pewno największym atutem wersji Plus są widżety, wykonane bardzo dokładnie w stylistyce Sense UI. Świetnie wyglądają i są bardzo praktyczne. Dostępne widżety:

  • zakładki, kalendarz, wiadomości, Twitter, Facebook, przyjaciele, GMail
Każdy widżet dostępny jest w kilku rozmiarach oraz z własną paletą opcji i możliwością instalacji motywu.
Podsumowanie.
LauncherPro to moim zdaniem lider w kategorii zamienników pulpitu, bogatość opcji, możliwości dostosowania oraz niesamowita wydajność to jego największe zalety. Warto również wydać niecałe 10 zł na wersję Plus.
Zalety:
  • Szybkość
  • Personalizacja
  • Widżety (Wersja Plus)

Wady:

  • Działa tylko na wersjach 2.X
  • Dodatkowe opcje w języku angielskim

Opisywana wersja: 0.8.6

 

More Stories
DJI Osmo Mobile już na polskim rynku